Vanda pomno pratila derbi, Ikardijev ulazak pokrenuo Inter, Kolarov pretio u finišu!

• 20. april 2019.

• 22:29

Bez pobednika u derbiju 33. kola Serije A.

Trka za titulu je večeras i matematički rešena, pobedom Juventusa nad Fiorentinom (2:1), a ono što će biti zanimljivo do kraja sezone, jeste borba za mesta koja vode u Evropu, pogotovo u Ligu šampiona.

Jedan od duela koji odlučuju upravo o tome, bio je i večerašnji duel na ''Meaci'', gde je Inter dočekao Romu.

Na kraju nije bilo pobednika, završeno je rezultatom 1:1, pa je neki utisak da bi i jedni i drugi mogli da budu zadovoljni ovakvim epilogom - Inter je i dalje usamljen na trećem mestu, sada sa pet vbodova više od Milana, dok Roma na petom mestu ima samo bod zaostatka za Milanom i tu će se voditi velika borba do kraja.

Taj gol obeležio je prvo poluvreme, mada je Inter mogao i do izjednačenja posle nekoliko odličnih prilika koje nisu iskorišćene. Početkom drugog, Lućano Spaleti je na tren poslao Maura Ikardija umesto Naingolana i odmah je Inter nekako živnuo.

Samo sedam minuta posle ulaska Ikardija, u 61. minutu, domaći su stigli do izjdnačenja. D'Ambrozio je odlično centrirao sa desne strane u peterac, a tamo se najbolje snašao Ivan Perišić, koji pogađa za 1:1.

Posle toga nije bilo mnogo uzbuđenja, sve do nadoknade vremena, kada je Aleksandar Kolarov protutnjao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i odlično šutirao, ali je Handanović još bolje reagovao i sačuvao bod Interu.

Kolarov je na terenu proveo svih 90 minuta.