nedelja 03.03.2019.
18:36

"Leteći Holanđanin" današnjim pogotkom stigao do lepe, okrugle brojke.

Epa/Olaf Kraak

Fejenord je u 24. kolu holandske Eredivizije dočekao Emen, slavili su sa ubedljivih 4:0 (1:0), a susret je sa tri pogotka obeležio bivši napadač Arsenala i Mančester junajteda Robin van Persi.

Popularni "Leteći Holanđanin" je u 38. minutu doneo prednost Fejenordu, nakon asistencije Larsona.

Tim golom, Van Persi je stigao do brojke od 200 golova u klupskoj karijeri i do svog 31. gola u dresu Fejenorda.

Kasnije je sa još dva pogotka u 52. i 63. minutu popravio svoj učinak na 202 gola u karijeri i 33 pogotka u dresu ekipe sa "De Kojpa", doduše u dve epizode.

U finišu je pobedu "Roterdamsa" potvrdio Bergis, nakon ovog trijumfa Fejenord treći na tabeli sa 46 bodova, 10 manje od drugoplasiranog Ajaksa, koji ima i utakmicu manje, kao i 15 od PSV Ajndhovena.