subota 29.09.2018.
18:08

Fudbaleri Barselone su u sedmom kolu španske Primere dočekali Atletik Bilbao.

EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Ernesto Valverde je rešio da u startnu postavu za duel sa nezgodnim Baskijcima ne uvrsti Lionela Mesija, to ga je umalo koštalo sva tri boda, na kraju su ipak Katalonci uspeli da se izvuku, 1:1 (0:1) na stadionu Barselone.

U sedmom minutu je Suarez dobro tukao iz slobodnjaka, ali je lopta nakon njegovog udarca otišla tik pored gola gostiju.

Samo pet minuta kasnije, velika šansa na drugoj strani, Injaki Vilijams je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prohujala pored leve stative.

Igrao se 26. minut, kada je Suarez opet pripretio gostima, ali je ovoga puta golman Simon uspeo da ukroti njegov udarac.

A onda, 41. minut, Susaeta centrira i pronalazi De Markosa, koji matira Ter Štegena za 0:1 u korist Bilbaa.

Mogla je Barsa ekspresno da poravna, ali je udarac Kutinja u 44. minutu golman gostiju Simon uspeo da ukroti.

Mesi Messi Barselona

U nastavku, velika šansa za Barselonu u 63. minutu, Kutinjo je tukao, ali je pogodio prečku.

Nekih 15ak minuta kasnije, velika šansa za rezervistu Mesija, šutirao je iz dobre pozicije u kaznenom prostoru rivala, ali je pogodio stativu.

I onda, u 84. minutu, Mesi ubacuje loptu pred gola gostiju, a Munir El Hadadi uspeva da je gurne iza leđa Simona za 1:1.

Četiri minuta kasnije, Barsa dolazi do novog pogotka, ali ga je Suarez postigao iz očiglednog ofsajda, te promene rezultata nije bilo.

U 90. minutu, nova velika šansa za Katalonce, Rakitić prihvata loptu u kaznenom prostoru rivala, ali šutira preko gola Bilbaa.

Do kraja ipak nije bilo promene rezultata, Barsa i treći meč zaredom nije uspela da trijumfuje, nakon remija sa Đironom i poraza od Leganesa, sada su remizirali sa Bilbaom.

34 Komentara

Markyc
Saturday, 29.09.2018
23:02

Slaba Barsa, ali nema veze, na greskama se uci. Sto se mene tice vaznije je u drugom delu da budu dobri jer kad pogledam prethodne sezone uvek su kidali na startu a posle dodju problemi. Nemojte kritikovati Suareza jer je on klasa od igraca, istina nije u formi, ali svakako je zrtva lose igre Barselone. Koliko samo covek pretrci, koliko se trudi, to niko ne primecuje, na svetskom je recimo igrao vrh.

Brat_Felix
20:55

Sprdacina ahaha idite vidite kako se igra u engleskoj ligi ovo je banana liga. Messi me razocarao trener nije kriv sto ima mrtvake na terenu

19:12

Di prosipate bodove kontrola do 80 imas 1:0 i na kraju primis go pa stvarno prosipanje bodova

Stefoon
19:06

Valverde prosuo bodove drugi mec za redom! Poceti bez Mesija danas?

El Clásico leyendas
Sunday, 30.09.2018
15:54

stefi da ti odgovorim ovde . prosle sezone je CR dao golcinu Atletiku . pretprosle 2 puta po het trik (La LIga i LS) , postizao je protiv Atletika spektakularne golove iz slobodnjaka , izbacivao ih iz KK,u sezoni 2014-15 namestio jedini gol na dvomecu i Atletiko je opet ispao iz LS od Reala . jel sad jasnije?

stevan_vasic90
19:00

Mozda ove godine mozemo da ocekujemo obrnutu sotuaciju, da Real uzme La Ligu, a Barsa titulu prvaka Evrope.

O\'Sullivan147
19:33

Са оваквом игром ни помоћу трикова...

_mladenq
19:45

Haha, pa sa Valverdeom Barsa ne bi uzela titulu LS ni u ispod19 konkurenciji.

18:37

Pep ako stvarno voliš Barselonu vrati se! Jedino ti možeš pomoći.

No rules
18:36

Nije kriv trener. Cinjenica da je Barsa sasvim drugi tim bez Mesija. Bice zanimljivo gledati ih kada on ode u penziju., neverovatno je koliko bez njega imaju malo samopouzdanja.

Rise up
19:04

Pa jeste upravo Valverde kriv, gaji kukavicki stil, taktika mu je jadna. Nije naravno za sve kriv ali vecinski krivac. A ima tu igraca poput Pikea i Rakitica koju su Levante i slicno. Suarez ocajan takodje, igra na staru slavu.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
18:28

pa mesi nista nije uradio protiv leganjesa...tu im nista nije znacio...sto bi danas bilo drugacije

Stefoon
19:06

Sprdas se druze, ne verujes u ono sto pises. Hahah Modric najbolji na svetu.

Robin_Hud
18:28

Na sta prosipa ovaj Bilbao bodove. (PS navijac Barse). Posle ovoliko kikseva,ne bude mi zao nego mi bude nesto smesno. Kakav je lik ovaj Valverde. Ne poziva Malcoma,Messija stavlja na klupi. Pa mogao je lagano u napad sa Suarezom ocajnim,Dembeleom i Malcomom,a Kutinjo u vezni,ako je vec hteo Messija da odmori. Valverde,kolko god si ima dobru sezonu prosle god u ligi,OUT.

19:08

Mislio sam kad su ga doveli da zna nesto. Jahao nas je da to mislimo do meca sa Romom.

Rise up
18:22

Rakitic je samo u ovoj nadoknadi od 3 minuta upropastio 3 akcije, a ukupno za ovih 90 i nesto minuta stvarno je bilo tesko izbrojati koliko je lopti izgubio 😀

Jason
18:20

Ajde sad jedan lagan poraz od 3:0 protiv Totenhema pa da dobije otkaz.

Stefoon
19:11

Ne bi dobio otkaz ni na 5:0. Svakako moze da se stavi kec

_mladenq
18:19

Barsa sa Valverdeom na klupi, bez Messija u prvom timu < 90% ekipa La Lige.

Rise up
18:18

Lose je igrala Barsa 1 poluvreme,katastrofa, 2 poluvreme mogu reci billo je ok donekle, stvarali su sanse, ne moze se bez precki i stativi svaki mec pogode dve 😀 Mozda je i Barsa zasluzila pobedu kada se sve sabere jer je ocigledan faul bio nad Dembeleom kod gola Bilba-a.

P. S.
18:15

Ispade Bilbao gori od Leganesa. :D Malko visokog presinga u kombinaciji sa malo grubljom igrom i eto neviđenih problema za Barsu, od toga kako izneti loptu do toga kako omašiti defanzivca Bilbaoa u završnom pasu, čak i nakon grešaka Bilbaoa u odbrani. Ono jeste da Kutinjo i Suarez nisu dobili niti jedan duel, al' bar zato šampion Rakitić nije omašio niti jednog defanzivca Bilbaoa, a kamoli potrefio praznu mrežu sa 5m. Bez Messija nikada ne bi izjednačili, a kamoli došli u situaciju da u završnici uzmu i sva 3 boda, što bi se verovatno i desilo da se Rakitić povredio bar u 70-om minutu. :D

Tata Messi
18:14

Ovaj Valverde ne zna gde udara.Jedva cekam da mu vidim ledja.Enrike vrati se sve ti je oprosteno