Valjadolidu bod protiv ''fenjeraša'', Betis slavio u Vigu

• 17. decembar 2012.

• 23:37

Pretposlednja utakmica 16. kola španske Primere odigrana je na Riazoru, gde su domaća La Korunja i Đukićev Valjadolid podelili bodove. Nešto kasnije, Betis kao gost savladao Seltu.

La Korunja je ovaj meč dočekala posle duge serije bez pobede, na poslednjem mestu na tabeli i posle debakla u prošlom kolu od madridskog Atletika, dok je Valjadolid gostovanje na ''Riazoru'' dočekao posle poraza od Reala na svom terenu.

I jednima i drugima su, prema tome, bodovi bili preko potrebni, a na kraju je i jednima i drugima pripao po bod, posle remija bez golova, 0:0.

Ipak, iako su mreže mirovale, prilike na obe strane nisu izostale, pogotovo u poslednjih nekoliko minuta.

Možda i najbolju priliku na utakmici imao je rezervista La Korunje Diogo Salomao koji je nekoliko minuta pre kraja, posle centaršuta sa desne strane, bio brži od Antonija Rukavine, ali je sa samo četiri metra loptu poslao iznad prečke.

Posle ovakvog epiloga, La Korunja se izjednačila sa Espanjolom na začelju tabele, sa po 12 bodova, dok ekipa Miroslava Đukića zauzima osmu poziciju sa 22 boda.

Potencijalni srpski reprezentativac Antonio Rukavina je ponovo odigrao svih 90 minuta u ekipi Valjadolida.

Šesnaesto kolo Primere kompletirali su Selta i Betis, a pobedu su odneli gosti iz Sevilje rezultatom 1:0.

Gol odluke postignut je u 81. minutu, kada se Horhe Molina sjajno izborio za prostor za udarac i iz okreta, pored dvojice čuvara savladao golmana Varasa. Gol pogledajte OVDE.

Selta je u samom finišu imala par odličnih prilika da ipak izbegne poraz, ali je realizacija bila veoma loša i Betis je na kraju odneo ceo plen.

Vrh tabele: Barselona 46, Atletiko 37, Real 33, Malaga 28, Betis 28, Levante 27, Hetafe 24, Valjadolid 22...