• 23. maj 2015.

• 20:21

Odigrano je i poslednje kolo španske Primere, najveći dobitnik jeste Deportivo iz La Korunje.

Valensija u Ligi šampiona, La Korunjin spas na
Raspored prve tri ekipe se znao pred početak poslednjeg kola španske Primere, ali se nije znalo ko će kroz kvalifikacije u Ligu šampiona sa četvrtog mesta u ovom takmičenju.

Bilo je dva kandidata, Valensija i Sevilja, a Slepi Miševi su imali bod prednosti u odnosu na ekipu Unaja Emerija. Valensija koja je dva puta gubila danas uspela je da preokrene rezultat u svoju korist i da izbori Ligu šampiona.

Sa druge strane, Sevilja je uspela da slavi na gostovanju Malagi sa 3:1 uz još jednu sjajnu partiju, ali su ostali kratkih rukava.

Ipak, oni bi mogli da se plasiraju u Ligu šampiona ako pobede u finalu Lige Evrope, pa bi u tom slučaju Španija imala čak pet učesnika u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

Barselona nije uspela da pobedi na svom terenu Deportivo iz La Korunje iako je imala čak dva gola prednosti u odnosu na goste. Mesi je postigao dva gola, ali su Perez i Salomao uspeli da donesu zlata vredan bod, bod koji im je doneo opstanak u šampionatu.

Danas je Ćavi bio u centru pažnje na "Nou Kampu", ovo je bio njegov poslednji meč u Primeri.

Golove iz Barselone pogledajte OVDE.

Borba za opstanak je bila uzbudljiva do samog kraja, bilo je previše kombinacija, a situacija se menjala iz minuta u minut.

Deportivo je bio u zoni ispadanja sve do 76. minuta kada su postigli izjednačujući gol na Nou Kampu, a onda su svoju poziciju prepustili Eibaru koji je danas pobedio Kordobu bez većih problema sa 3:0.

Iako su imali isti broj bodova Eibar, Deportivo i Granada koja je remizirala sa Atletikom iz Madrida 0:0, Eibar je bio taj koji je imao najslabiji učinak u odnosu ove tri ekipe u mini-tabeli, tako da će nakon jedne provedene sezone u Primeri ponovo igrati u Segundi.

Sigurno je da su u Eibaru besni na sudiju meča Barselone i La Korunje, pošto je ekipi Luisa Enrikea poništen čist gol pri rezultatu 1:0.

Tražilo se još putnika pored Kordobe u Segundu, pomenuta utakmica Almerije i Valensije je bila jedna od ključnih, a Valensija je pobedom od 3:2 izbacila i Almeriju u Segundu.

Dakle, Barselona je šampion, Real i Atletiko će u ligu šampiona direktno, Valensija u kvalifikacije, dok će u Ligu Evrope Sevilja i Viljareal.

Iz lige ispadaju Eibar, Almerija i Kordoba.