• Autor: Dragan Milosavljević

• 30. april 2015.

• 21:52

Veoma uzbudljiv meč odigran je u Valjekasu, prštalo je na sve strane.

U pretposlednjem meču 34. kola u predgrađu Madrida,  domaći Rajo Valjekano i Valensija su podelili bodove, bilo je 1-1.

Gol sa domaće je postigao Embarba u 19. minutu, posle velike greške golmana Valensije.

Za goste je strelac bio Dani Pareho u 66. minutu, kada je iz slobodnjaka "pocepao" mrežu domaćih.

Golove sa meča možete pogledati OVDE.

Valensiji je pobeda bila neophodna da bi ostala u borbi za plasman u Ligu šampiona, ali "Slepi miševi" nisu uspeli da savladaju rasterećeni Rajo.

Treba napomenuti da se igralo dosta grubo, a obe ekipe su meč završile sa 10 igrača.

Kod domaćih je crveni karton zaradio Morsiljo u 63. minutu kada je kao poslednji čovek odbrane zaustavio napadača Valensije. Iz dosuđenog slobodnog udarca, gosti su stigli do izjednačenja.

Kod gostiju je "pocrveneo" Rodrigo u u 77. minutu kada je nesportski šutnuo golmana domaćih posle jednog duela u 16 metara.

Ovim remijem, Valensija je spala na poziciju 5., a mesto koje vodi u kvalifikacije za LŠ, sada zauzima Sevilja.