14:59

"Slepi miševi" su na jedvite jade iščupali bod protiv Sportinga iz Hihona pred svojim navijačima.

EPA/EFE/JESUS DIGES

Prvi meč subotnjeg programa u okviru 27. kola španske Primere između Valensije i Sportiga iz HIhona na 'Mestaji' završen je bez pobednika.

Valensija je više napadala, ali je ipak dovela u sebe u situaciju da se spašava poraza.

Stvari su krenule po zlu kada je kapiten 'Slepih miševa' Dani Pareho promašio penal početkom drugog poluvremena, a kazna je stigla posle samo pet minuta.

Duje Čop je povukao kontru gostiju iz Asturije, koja je na kraju krunisana njegovim golom.

Ipak, Sporting nije uspeo da sačuva vođstvo do kraja.

Munir El Hadadi je u 85. minutu utakmice izjednačio na 1:1, što je bio i konačan rezultat meča. Mladi napadač koji ove sezone nastupa za 'Slepe miševe' je glavom zatresoao mrežu posle centaršuta desnog beka Kansela.

Ovaj remi nije doneo nikakve promene na tabeli kada su Valensija i Hihon u pitanju.