Valensija propustila priliku da se primakne Barsi

nedelja 03.12.2017.
18:09

'Slepim miševvima' nije pomoglo ni što su više od sat vremena imali igrača više...

sportske.net

Imali su Marselinovi puleni kepu šansu da pobedom nad Hetafeom u gostima smanje zaostatak u odnosu na vodeću Barselonu, ali su poraženi uprskos tome što su od 25 minuta utakmice bili brojčano superiorniji.

Domaći tim je ostao sa desetoricom pošto je Arambari u razmaku od samo četiri minuta dobio dva žuta kartona, ali su i pod takvim okolnostima uspeli da savladaju 'Slepe miševe'.

Gostima je presudio Markel Bergara sredinom drugog poluvremena. Naleteo je na jednu loptu posle loše intervencije poslednja linije Valensije, snažno šutirao sa oko 20 metara, lopta je na putu ka golu zakačila nekod od defanzivaca gostiju i završila u mreži - 1:0.

Bio je to jedini gol na utakmici.

Valensija je imal duplo veći posed lopte, 11 udaraca na gol, pet je išlo u okvir, ali je golman Hetafea Guaita "spustio roletnu".

Barselona je tako povećala prednost u odnosu na najbližeg pratioca iako je juče osvojila samo bod protiv Selte na svom 'Nou Kampu'.