• 22. februar 2017.

• 20:37

Ekipa Valensije ove sezone ne igra dobar fudbal, ali je uspela da savlada Real Madrid na svom terenu.

Na "Mestalji" Real Madrid nije imao sreće ove sezone.

Ekipa Valensije je uspela da osvoji tri boda protiv aktuelnog šampiona Evrope pošto je slavila sa 2:1 (2:1).

"Slepi miševi" su imali start iz snova danas protiv Real Madrida. Prvo je na asistenciju Munira, Simone Zaza doneo prednost Valensiji već u 4. minutu meča, da bi pet minuta kasnije Oreljana nakon kontre povisio na 2:0.

Kristijano Ronaldo i Hames Rodrigez su imali sjajne prilike u prvom poluvremenu, kao i Karim Benzema, ali promene rezultata nije bilo sve do 44. minuta meča.

Tada je Marselo centrirao sa svoje leve strane, Kristijano Ronaldo je bio najviši u skoku, poslao je loptu u nebranjeni deo mreže, golman Alves nije mogao ništa.

Valensija je odigrala pametno drugo poluvreme, branili su se i čekali svoju šansu da ponovo ugroze golmana Kejlora Navasa, a Real Madrid nije imao šanse iz kojih bi mogao da stigne makar do jednog boda.

Pred sam kraj bilo je dosta panike u redovima Valensije, Ronaldo je mogao ponovo da postigne gol na asistenciju Marsela, ali se to nije desilo, ostalo je 2:1 u korist Valensije.

Poraz Real Madrida znači da se borba za titulu komplikuje, ekipa Zinedina Zidana je sada na bod više od Barselone, a ima i utakmicu manje.