Valensija izvukla bod u Santanderu

• 29. januar 2012.

• 19:54

U meču koji je mnogo više značio ekipi Santandera, Valensija je kao gost osvojila bod. Meč obeležila i dva isključenja u finišu, kao i fenomenalna šansa za Kolsu koji u poslednjim trenucima nije uspeo da donese pobedu domaćima.

Večerašnji susret u Santanderu završen je rezultatom 2:2, ali se Valensija još više učvrstila na trećem mestu na tabeli, posle današnjeg poraza Levantea.

Početak meča pripao je Santanderu koji je golom Adrijana Gonzaleza poveo već posle dva minuta igre.

Dugo je trajalo vođstvo domaćih, ali je od polovine drugog poluvremena usledio preokret.

U 67. minutu Aduriz je izjednačio, da bi isti igrač u 79. minutu doneo vođstvo gostima.

Ipak, Bernardo je u 89. minutu sprečio trijumf Valensije i doneo važan bod svom timu u borbi za opstanak.

Domaći su meč završili bez isključenog Munitisa, a gosti bez Rikarda Košte iz istog razloga u samom finišu meča.

Prava drama u nadoknadi vremena u kaznenom prostoru Valensije. Kolsa je imao stopostotnu šansu, bio je potpuno sam ispred golmana Valensije Dijega Alveša, ali mu je ovaj odbranio dva udarca i spasao svoj tim poraza.

Posle 20. kola Valensija je na trećem mestu sa 35 bodova, dok je Santander i dalje sedamnaesti sa 21 bodom.

szólj hozzá: Santander v Valencia 2:2 HIGHL