Valensija častila Atletiko - Tako se osvaja titula!

subota 28.11.2020.
18:10

Gol po gol, minimalac po minimalac, tako se osvaja titula!

Fudbaleri Atletiko Madrida zabeležili su možda i najtežu pobedu ove jeseni, pošto su u gostima savladali Valensiju rezultatom 1:0.

Atletiko je u prošlom kolu pobedio Barselonu identičnim rezultatom, a Madriđani su u svom "tvrdom" stilu nastavili da nižu pobede.

Dijego Simeone je odlučio da ostavi Žoaa Feliksa na klupi, to je uticalo na nešto slabiju igru u prvom poluvremenu.

Atletiko je zaigrao nešto bolje u drugom delu igre, odmah je na startu Žoao Feliks zamenio Renana Lodija.

Madriđani su nastavili da napadaju, ušao je i Karasko umesto Saula, potom u 65. minutu ušli su Kondogbija i Vitolo.

I onda, kada se to najmanje očekivalo, posle jednog bezazlenog centaršuta Karaska sa leve strane, Toni Lato je nespretnom intervencijom poslao loptu iza leđa Rajmona Domeneka!

Atletiko je tako uz mnogo sreće došao do toliko željenog gola, a nakon toga je bilo jasno da će Simeone da zatvori sve prilaze do Jana Oblaka.

Atletiko je uspeo da sačuva vođstvo i dođe do velike osme pobede i ovo je dokaz da je glavni kandidat  za titulu, čak i da Barselona i Real Madrid nisu u tolikom haosu ove sezone.