Vakulko i drugovi savladali Slovence

četvrtak 22.03.2018.
19:22

Mlada fudbalska reprezentacija Ukrajine savladala je vršnjake iz Slovenije u prijateljskoj utakmici odigranoj u Ajdovščini.

fcdnipro.ua
fcdnipro.ua

Prijateljska utakmica u Ajdovščini poslužila je mladim selekcijama Slovenije i Ukrajine kao dobra provera za takmičarske mečeve koji ih očekuju sledeće nedelje.

Ukrajina je kao gost savladala Sloveniju rezultatom 3:2 (1:1) i tako napravila sjajnu uvertiru za utakmicu sa Engleskom koju će odigrati u sklopu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Mladu ukrajinsku selekciju na terenu je sa kapitenskom trakom predvodio vezista Partizana Juri Vakulko koji je zamenjen u 74. minutu.

Ukrajina je povela golom Stanislava Biljenkija u 26. minutu, a domaći su do odlaska na odmor poravnali na 1:1 preko Milana Tučića.

U nastavku još dva gola gostiju. U periodu od 59. do 79. minuta Ukrajina stiže do dva gola prednosti preko Ivana Zotka i Artema Dovbjuka, a konačan rezultat postavio je u 82. minutu Martin Kramarič.

Slovenija će se 27. marta gostovati Bugarskoj u okviru kvalifikacione Grupe 9, dok će Ukrajinci na megdan Engleskoj.