Vagner Lav doneo pobedu Bešiktašu u Ankari

Autor: Boban Filipović
nedelja 13.05.2018.
20:00

Od odbrane titule neće biti ništa, ali i dalje postoji nada da će još uvek aktuelni prvak Turske naredne sezone uspeti da se domogne Lige šampiona.

EPA/EFE/Antonio Lacerda

Bešiktaš je u pretposlednjem kolu turskog šampionata osvojio sva tri pobda u prestonici na gostovanju kod Osmanlispora.

Gubili su "crni orlovi" na poluvremenu sa 1:0 pošto je Gurler u ranoj fazi meča doveo domaći tim u vođstvo, ali nakon samo pet minuta u nastavku viđen je preokret.

Prvo je Karaer postigao autogol, a tri minuta kasnije rezervista Pektemek pogodio za 1:2.

U 56. minutu Gurler je postigao svoj drugi gol na utakmici i poravnao rezultat, što je primoralo trenera Bešiktaša Guneša da proba sa džokerom.

Sredinom drugog poluvremena u igru ulazi Vagner Lav, kome je 15-ak minuta u igri bilo dovoljno da izraste u heroja.

Iskusni brazilski napadač je postigao pobedonosni gol za Bešiktaš u 80. minutu, poklonio se na centaršut Gonula sa desne strane i postavio konačnih 2:3.

Reprezentativac Srbije Duško Tošić nije igrao za istanbulske crno-bele zbog suspenzije.

Aktuelni prvak Turske neće odbraniti titulu, u najboljem slučaju biće drugi i igraće kvalifikacije za Ligu šampiona, ali je mala verovatnoća za takav scenario jer bi u poslednjem kolu morali da kiksnu i Bašakšehir i Fenerbahče.