• 30. jun 2020.

• 21:38

Za rubriku verovali ili ne.

Uzmeš Barsi titulu, pa primiš pet komada od
Selta je za vikend ukrala Barsi bod i verovatno titulu, prethodno je vezala tri meča bez poraza, a onda je večeras Majorka razbila tim iz Galicije rezultatom 5:1 (3:0)!

Majorka hvata poslednju slamku spasa da opstane, morala je da pobedi i to je učinila ubedljivo.

Majorka je krenula jako od samog početka, u 13. minutu je Budimir bio precizan sa 11 metara, da bi potom u 27. Ćućo povisio na 2:0.

U finišu prvog poluvremena, kada je Japanac Kubo, Realov igrač, asistirao Pocu za 3:0, bilo je jasno da Selti sledi katastrofa.

U drugom delu igre, Jago Aspas je u 50. minutu iz penala vratio na kratko nadu gostima, ali samo na stotinak sekundi, pošto je Budimir u 52. povisio na 4:1.

Na isteku sata igre, Kubo beleži svoju drugu asistenciju, a Salva Sevilja postavlja konačnih 5:1.

Majorka je sada prišla Selti, koja je prva iznad crte, na pet bodova, Alaves i Eibar joj beže šest, tako da će tim sa Baleara morati da zapne ako želi čudo da opstane.