Uzdigla se Bolonja, iznenadila Sampdoriju i preskočila "Rosonere"

subota 25.11.2017.
17:05

Ekipa Bolonje upisala je drugi vezani trijumf u Seriji A, nakon četiri vezana poraza.

EPA/GIORGIO BENVENUTI

Izabranici Roberta Donadonija slavili su na "Renato Dal'Ari" protiv Sampdorije rezultatom 3:0 (2:0), uprkos tome što su drugih 45 minuta proveli sa igračem manje na terenu.

Poveli su već u trećem minutu, strelac je bio sjajni Verdi.

Dvadeset minuta kasnije, dolaze domaći fudbaleri do 2:0, strelac je bio Mbaje.

Nakon toga, krajem prvog dela igre, iskusni grčki internacionalac Vasilis Torosidis dobija dva žuta kartona za dva minuta i ostavlja saigrače na cedilu pred drugi deo igre.

Matija Destro je zbog stanja na terenu morao na klupu, zamenio ga je Masina, a Bolonja je izdržala.

I ne samo to, domaća ekipa dolazi do novog gola u 73. minutu, strelac je bio Okvonkvo.

Nakon toga više nije bilo golova, Bolonja je vezala drugi trijumf, preskočili su Milan i popeli se na sedmo mesto na tabeli sa 20 bodova. Sampdorija je odmah ispred njih, sa šest bodova više.