nedelja 18.02.2018.
19:00

Mnogo uzbuđenja donela je pretposlednja utakmica 26. kola francuske Lige 1.

EPA-EFE/KATIA CHRISTODOULOU

Lion nastavlja sa slabim rezultatima u šampionatu Francuske, iako je danas delovalo da će se loša serija prekinuti i da će ovaj tim posle tri uzastopna poraza konačno upisati i novu pobedu.

Vodio je sa 2:0 na gostovanju u Lilu, ali na kraju je morao da se zadovolji jednim bodom - 2:2.

Prvo poluvreme obeležio je dvostruki strelac Bertran Traore, koji je svojim golovima u 21. i 44. minutu doneo pomenutu prednost gostima.

Ali, u nastavku drugačija slika na terenu. Nikolas Pepe je u 65. minutu prepolovio prednost Liona, a konačnih 2:2 postavio je Luis Arauho, prelepim ''projektilom'' u 81. minutu.

Gosti su u samom finišu ipak mogli do trijumfa, ali je stativa spasila ekipu Lila posle pokušaja Dijaza.

Lion je tako ostao na četvrtom mmestu sa 49 bodova, a Lil sada ima 27, jedan više iznad zone ispadanja.