Uzbudljivo u dvoboju ''davljenika'' - SPAL odneo ceo plen, Zengi se ''drma'' klupa!

14:23

Dve ekipe koje se bore za opstanak danas su otvorile fudbalsku nedelju u Seriji A.

Beta/Serena Campanini/ANSA via AP

Današnji matine termin u okviru 26. kola Serije A bio je rezervisan za duel Krotonea i SPAL-a, ekipa koje zauzimaju 17, odnosno 18. mesto na tabeli.

Bilo je zanimljivo i uzbudljivo do samog kraja, a kao pobednik je izašla gostujuća ekipa SPAL-a, koja je slavila sa 3:2 i današnjem rivalu se primakla na samo bod zaostatka.

Prvo poluvreme obeležio je gol Antenućija, kojim je SPAL došao u vođstvo, a u uvodnim minutima drugog poluvremena Budimir je doneo izjednačenje domaćima.

Ovo, međutim, nije uzdrmalo ekipu SPAL-a, koja uzvraća sa još dva gola. Prvi već u 51. minutu golom Simića, a na 3:1 povisio je Paloski, devet minuta kasnije.

U finišu dosta nervoze, Skijatarela je isključen u 82. minutu, gosti su ostali sa igračem manje, a Budimir je u 86. vratio nadu ekipi Valtera Zenge da može do boda.

Nisu uspeli, pa će opet biti neizvesno hoće li Zenga ostati i dalje na klupi Krotonea.

Inače, bivši vezista Partizana Everton Luiz ponovo nije dobio priliku da zaigra u ekipi SPAL-a.