nedelja 10.11.2019.
23:08

Srpski reprezentativac ni u epizodnoj ulozi večeras.

Epa/Sebastien Nogier

Trinaesto kolo francuske Lige 1 večeras je obeležio derbi na ''velodromu'', gde je Marsej savladao ekipu Liona sa 2:1.

Junak utakmice je dvostruki strelac Dimitri Paje, strelac oba gola za Marsej, oba je postigao u prvom poluvremenu.

Goste je ''načeo'' u 18. minutu iz jedanaesterca, a dvadeset minuta kasnije je iskoristio asistenciju Lopeza i majstorskim udarcem sa ivice kaznenog prostora duplirao prednost - 2:0.

U nastavku mnogo problema za Marsej dasačuva vođstvo. Prvo je u 59. minutu Musa Dembele smanjio na 2:1, a pet minuta kasnije domaći ostaju sa igračem manje na terenu zbog isključenja Alvara zbog preoštrog starta.

Najbolju priliku za izjednačenje imao je Martin Terije u 90. minutu, kada je loptu poslao pored gola gostiju.

Marsej se ovom pobedom probio na drugo mesto iza vodećeg PSŽ-a, a Lion je tek na 14. poziciji.