Uzbudljivo na Stamford Bridžu, Čelsi pobedio, Konte skakao od sreće!

• 15. avgust 2016.

• 22:53

Iako je Čelsi bio konkretniji rival u većem delu meča, ekipa Vest Hema je uspela da unese dramu u finkiš ovog meča. Ipak, bolji tim je u 90. minutu stigao do pobede.

Zanimljiv duel gledali smo na Stamford Bridžu, a na kraju i prilično uzbudljiv. Ipak, domaći Čelsi je u samom finišu uspeo da dođe do pobedonosnog gola protiv Vest Hema, za konačnih 2:1 i trijumfalan start u novoj sezoni, pod vođstvom novog trenera Antonija Kontea.

Veoma blizu vođstvu Čelsi je bio u 13. minutu utakmice. Bila je to odlična prilika za Baneta Ivanovića, koji se sjajno oslobodio protivničkog igrača u kaznenom prostoru, a posle akcije sa Oskarom, gađao je bliži ugao, veoma precizno, ali je golman gostiju uspeo još bolje da reaguje i tu loptu izbije u korner.

Šest minuta kasnije, prva sporna situacija na utakmici, Oskar je oboren na ulasku u kazneni prostor, ali se sudija nije oglasio, ništa od penala za ''Plavce''.

Inicijativa Čelsija se nastavila, novu veliku priliku za domaće videli smo u 32. minutu, kada je Azar oštro šutirao iskosa sa leve strane, ali je zamalo bio neprecizan.

Ali, tek što je počelo drugo poluvreme, domaći su iznudili jedanaesterac!

Antonio je oborio Aspilikuetu u kaznenom prostoru Vest Hema, a sa bele tačke Azar je poslao neodbranjih šut pod prečku za vođstvo Čelsija od 1:0!

Golove možete da pogledate OVDE.

Posle vođstva ''Plavaca'' usledio je period zatišja, sve do 63. minuta, kada se Vilijan stuštio ka kaznenom prostoru ''Čekićara'', na kraju je odlično šutirao sa desne strane, ali je golman Adrijan upisao još jednu odličnu intervenciju.

Ali, trinaest minuta kasnije, ''hladan tuš'' na ''Stamford Bridžu''! Iznudili su korner gostujući fudbaleri, a u kaznenom prostoru Čelsija najbolje se snašao iskusni štoper
Džejms Kolins koji snažnim udarcem šalje loptu u mrežu nemoćnog Kurtoe - 1:1.

Antonio Konte je reagovao uvođenjem Bačuaija umesto Oskara i ta izmena mu se ekspresno isplatila.

Upravo je Bačuai u 89. minutu meča asistirao Dijegu Košti, koji snažnim i preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora šalje loptu u desni ugao Adrijanovog gola - 2:1!

Naravno, veliko slavlje je usledilo na tribinama, ali i pored aut linije, gde je Antonio Konte imao šou u svom stilu!

Pobeda na premijeri!

A da li je i zbog čega junak utakmice mogao da bude i tragičar, pogledajte OVDE.