Uzalud Geceov gol i vođstvo, ''Milioneri'' ostali praznih šaka u Hofenhajmu!

petak 20.12.2019.
22:27

Dortmund dugo vodio, na kraju ostao bez ijednog boda.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

U prvoj utakmici 17. kola Bundeslige, Hofenhajm je večeras na svom terenu savladao ekipu Dortmunda rezultatom 2:1.

Gosti su rano poveli, već u 16. minutu, kada je posle asistencije Hakimija, Gece sa nekih pet-šest metara uspeo da prebaci loptu iza gol linije - 0:1.

Imao je domaćin dovoljno vremena da uzvrati, ali na izjednačenje se čekalo sve do 79. minuta. Posle centaršuta sadesne strane, pokušava Lokadija, golman Burki je odbio loptu, ali samo do Adamijana, koji sa sedam metara, po sredini, pogađa mrežu - 1:1.

Očekivao se u preostalih desetak minuta odgovor Dortmunda i njihov pritisak na polovini rivala, ali osim jedne neiskorišćene prilike u tom periodu, gosti nisu mnogo napravili.

A onda, u 87. minutu, potpuni šok za ''Milionere''. Adamijan je ovoga puta bio u ulozi asistenta, centrirao je sa leve strane, a hrvatski internacionalac Andrej Kramarić je odličnim udarcem glavom savladao Burkija i doneo pobedu Hofenhajmu.

Na kraju prvog dela sezone, Dortmund je ostao na 30 bodova, Hofenhajm sada ima 27.