Utakmica za istoriju, osam golova i pobeda Totenhema na "Gudisonu"!

nedelja 23.12.2018.
18:51

Gledali smo fantastično izdanje Totenhema, sve im je polazilo za rukom!

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Totenhem je danas stigao do novih bodova i samo 2 boda zaostatka u odnosu na Mančester siti koji se nalazi na drugoj poziciji, ekipa iz Londona je danas u Liverpulu slavila sa veoma ubedljivih 2:6 (1:3).

Prvih 20 minuta nije bilo golova, a onda prava fudbalska poslastica za sve nas neutralne posmatrače.

Teo Volkot je uspeo da se nakon dodavanja Kalverta Luina nađe u dobroj poziciji i da savlada golmana Lorisa, ali je to samo razljutilo ekipu Totenhema koja je brzo stigla do izjednačenja.

Igrao se 27. minut kada je Son izjednačio na 1:1 nakon katastrofalne greške odbrane, a do kraja poluvremena igralo se samo ispred gola Evertona. Ali je u 35. minutu doveo goste u prednost od 1:2, da bi Hari Kejn samo 7 minuta kasnije doneo novu radost gostima.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Eriksen je uspeo da postigne novi gol za 1:4, a nade Evertona je tri minuta kasnije probudio Sigurdson nakon dodavanja Ričarlisona.

Nade nisu dugo trajale, u 61. minutu Son postiže svoj drugi gol, a isto to čini i Hari Kejn u 74. minutu i postavlja konačnih 2:6.

23 Komentara

Jagger86
Monday, 24.12.2018
12:22

Konstantni iz sezone u sezonu, prave stadion , dobar roster, odličan trener. Samo... nisu smeli da ispuste one sezone trku sa Lesterom , to im je bila idealna prilika da postanu šampioni. Pitanje je kad će im se ponovo ukazati tako nešto u ovim ludim vremenima gde je konkurencija prevelika. Super su sada, mada su mi bili malo vise drazi sa Robinsonom , Kingom , Lennonom , Essue Ekotoom, R.Keaneom i Crouchem (igrao redovno tada aktuelni PES sa tom ekipom :D).

Stari
01:14

Kad daš 6 komada na Gudisonu, a pritom si u vrhu, onda si i ozbiljan kandidat za titulu! Svaka čast!

20:30

Poketino podigao Totenhem.Šteta što će ih napustiti na kraju sezone.A onda sledi odlazak najboljih.Najstandardniji tim u PL poslednjih 4 godine.

20:12

Ovako izgleda utakmica izmedju dva tima kada im na terenu nema def veznog igraca! Evertonu falio Idrisa Gej i Sparsi su prolazili kroz njih bez problema! A Sparsi bez Dajera takodje jako otvoreni..Everton je jos morao voditi 2-0 da im nije ponisten cist gol nakon ocajne odluke sudija..Ali bez Geja bili su previse otvoreni..Nije ni pomoglo ocajno izdanje Pikforda koji neshvatljivo izlazi kod prvog gola Sona! Na kraju previse otvorena utakmica za Everton i pobjednik je mogao biti samo jedan..

Floki
20:05

Komentator na SK lagano ugasio sve hejtere Spursa sa sajta :'( . Bez ulozene funte 2 bod iza ovdje magicnog Pepa i njegovog tima "50 miliona funti po glavi" i 6 bodova iza lidera uz izboren playoff LP i nevjerovatan stadion i to sve od svojih para,bez šuger dedija.Pregotivan klub koji ima odlicnog trenera i igra jako lijep fudbal za oko.

brekbaCh1
20:23

Luzerski klub, jako iritantan, cim nesto krene naopako krenu sa startovima kojima mogu da povrede igraca. Nikada nista nisu osvojili, niti ce, a ako im je uspeh drugo, trece mesto, neka stalno budu tako uspesni.

Rooster
21:49

Najgotivniji klub u PL. Zasluzeno su tu gde i jesu! Sve su sami uradili bez ikakve novcane pomoci. Momci kidaju kako igraju! Jos im sada sledi extra raspored. A sta ti smeta Tottenham?

20:46
20:41

kako god okrenes bolji su od celsija...doci ce i njihovo vreme...da je i njima dosao neki naftas i odjednom poceo da dovodi zvezde mozda bi nesto osvojili...

zzhn
20:30

Ne znam ko moze dati minus na ovakav komentar. Ja sam simpatizer Liverpula, ali Totenhem je vec godinama super kvalitetan tim, imaju vrhunskog trenera i dobre igrace i generalno su uvijek pri vrhu, manje variraju od ostalih- bogatijih klubova... tu racunam i Lpool. Samo naprijed, Totenhem zasluzuje da bude u top 3 tima u svakom momentu. Poketino je car. Onaj Eriksen je pregotivan igrac, ubija decko kakav pregled igre ima...

Rooster
20:01

Tako jee! COYS!

brekbaCh1
22:22

Nista mi ne smeta, samo me cesto iznervira taj paorski mentalitet. Cim gube, ne umeju da se ponasaju, krljaju, svadjaju se, bez respekta i bez nekog gospodskog rivaliteta.

Stari
01:16

Jeli to pričaš o Murinju!?

Wizard08
19:59

Ova odbrana evertona je pena,ma koja pena pena je cvrsta za njih,totinhem prolazio kroz njih kao kroz vakum bez ikakvog otpora.

_mladen_
19:58

Ovaj Everon je neverovatan, svaki put isto kod njih. Utakmica umesto od 2:0, preokrenu se na 2:6. Ne znam zasto su ponistili onaj gol Evrtonu, ali dobro. Sonu svaka cast, jako zahvalan igrac.