Uspavanka u Ligi 1, golovi jedino u Bordou - "Srpski" Monpelje zaustavio "Doge"!

17:00

Ne tako zanimljivo popodne u Francuskoj.

twitter.com
twitter.com

U popodnevnom terminu imali smo tri utakmice Lige 1. Jedino su na utakmici u Bordou viđeni golovi, gde je domaćin dobio sa 2:1, dok su u Kaenu i Lilu utakmice završene najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Parovi su bili Bordo - Tuluz, Kaen - Strazbur i Lil - Monpelje.

"Žirondinci" su odmah iz prve šanse došli u vođstvo, strelac već u drugom minutu je mladi Hrvat Toma Bašić.

Ovo je ujedno bio i njegov prvi gol za Bordo od kada je letos došao iz splitskog Hajduka.
Imao je hrvatski ofanzivac još jednu dobru priliku, kao i gosti preko Sanogoa ali se na poluvreme odlazi rezultatom iz drugog minuta.

Gosti su itekako bili agilniji u drugom poluvremenu pa Tuluz preko Janika Kažuzaka poravna rezultat na 1:1 u 70. minutu, Francuz se najbolje snašao u gužvi posle kornera i posigao svoj prvi gol u sezoni.

Bordo stiže do ponovnog vođstva u 83. minutu preko iskusnog Žimi Brijana.

Bordo golom Brijana stiže konačno do pobede i prekida crnu seriju poraza.

Vukašin Jovanović je odigrao svih devedeset minuta za pobedničku ekipu.

U Kaenu istoimeni klub je ugostio ekipu iz Strazbura.

Domaćini su imali najbolju šansu u prvom poluvremenu preko Saif-Edin Kauija u sedamnaest minutu, ali njegov šut brani golman gostiju Sel.

U drugom poluvremenu nismo imali nekih prilika pa se utakmica u Kaenu završila rezultatom 0:0.

Stefan Mitrović je odigrao svih 90 minuta za goste.

U Lilu "Doge" su ugostile Monpelje, gosti su im prekinuli seriju od pet pobeda u Ligi 1.

Prvo poluvreme drugoplasirani Lil je kontrolisao, najbolje prilike su imali preko Nikolasa Pepea i Žoze Fontea ali nisu uspeli do vođstva.

Drugo poluvreme takoše je napadao Lil više, ali Monpelje beleži dobru priliku preko Petra Škuletića, ali srpski napadač nije mogao do svog drugog gola u tekućoj sezoni Ligi 1.

Rezultatom 0:0 se završio i ovaj meč. U  gostujućem Monpeljeu Mihailo Ristić je odigrao prvih 45. minuta i bio zamenjen na početku drugog perioda igre dok je Škuletić na terenu proveo 60. minuta.

Bordo - Tuluz 2:1
Kaen - Strazbur 0:0
Lil - Monpelje 0:0