• 02. septembar 2016.

• 09:08

Argentinci sa desetoricom, zvezda Juventusa pocrvenela, ali ne mari, Leo rešio meč.

Argentina je uspela da u derbiju kvalifikacija za Mondijal savlada Urugvaj i zasedne na prvo mesto u grupi.

"Albiseleste" su u utakmici bez mnogo šansi slavile sa 1:0, prelomio je Leo Mesi, Njegov udarac je zakačio Himeneza, prevario Musleru i završio u mrežu gostiju.

Argentina je dobila sa desetoricom, Paulo Dibala je isključen u finišu prvog dela zbog dva žuta kartona. Talentovani fudbaler Juventusa je teren napustio u suzama, nije imao sreće ni da postigne gol posle pola sata, kada je pogodio stativu.

Na kraju, spas je stigao u vidu povratnika u tim, Lea Mesija, Urugvajci su iako brojčano nadmoćni u nastavku bili nemoćni i da priprete Romeru. Sada Argentina ima 14 bodova, jedan više od Urugvaja, Kolumbije i Ekvadora.

U drugom meču večeri nokaut za kontinentalne prvake Čileance u Paragvaju. Golovima Romera i Da Silve domaćin je za tri minuta na startu šokiralo "La Rohu", Vidal ih je vratio u meč do poluvremena, ali je Paragvaj sačuvao pobedu u nervoznoj utakmici u kojoj je na kraju Edu Vargas pocrveneo u nadoknadi.

Čile je na deobi šestog i sedmog mesta, Brazilci na poziciji koja vodi u baraž, ima još dosta da se igra i dovoljno vremena za dva favorita, ali kvalifikacije očigledno ne idu očekivanim tokom.