09:08

Argentinci sa desetoricom, zvezda Juventusa pocrvenela, ali ne mari, Leo rešio meč.

Beta/AP Photo/Natacha Pisarenko

Argentina je uspela da u derbiju kvalifikacija za Mondijal savlada Urugvaj i zasedne na prvo mesto u grupi.

"Albiseleste" su u utakmici bez mnogo šansi slavile sa 1:0, prelomio je Leo Mesi, Njegov udarac je zakačio Himeneza, prevario Musleru i završio u mrežu gostiju.

Argentina je dobila sa desetoricom, Paulo Dibala je isključen u finišu prvog dela zbog dva žuta kartona. Talentovani fudbaler Juventusa je teren napustio u suzama, nije imao sreće ni da postigne gol posle pola sata, kada je pogodio stativu.

Na kraju, spas je stigao u vidu povratnika u tim, Lea Mesija, Urugvajci su iako brojčano nadmoćni u nastavku bili nemoćni i da priprete Romeru. Sada Argentina ima 14 bodova, jedan više od Urugvaja, Kolumbije i Ekvadora.

U drugom meču večeri nokaut za kontinentalne prvake Čileance u Paragvaju. Golovima Romera i Da Silve domaćin je za tri minuta na startu šokiralo "La Rohu", Vidal ih je vratio u meč do poluvremena, ali je Paragvaj sačuvao pobedu u nervoznoj utakmici u kojoj je na kraju Edu Vargas pocrveneo u nadoknadi.

Čile je na deobi šestog i sedmog mesta, Brazilci na poziciji koja vodi u baraž, ima još dosta da se igra i dovoljno vremena za dva favorita, ali kvalifikacije očigledno ne idu očekivanim tokom.

31 Komentara

P. S.
Friday, 02.09.2016
11:58

Objasnili su mu odmah na prvoj utakmici da je pogrešio što se vratio...

Lecter
11:29

Odlicno sto se vratio u Argentinu.Bez obzira sto imaju odlicne igrace kad Mesi ne igra oni su samo obicna ekipa.

LuisSuarezFB
11:02

Bez Mesija prosek.

MAN RED
11:02

Funes Mori odličan ono malo napada Urugvaja je rešio sam.Urugvaj bezidejan Kavani je previše nervozan,Suarez bez lopte.Pravi pogodak je što se Mesi vratio u reprezentaciju povezuje odlično redove,još je i postigao gol,odlična utakmica za njega(nek obrije više onu bradu,ne stoji mu).

MESSSIKING
10:59

4 utakmice bez Mesija i samo 5 boda za Argentinu. Tri utakmice sa Mesijem i 9 boda. To sve govori.

09:37

Meni najzanimljiviji detalj je onaj tunel koji je Mesi prodao jednom od Urugvajaca,a utakmica generalno izrazito dosadna.

Stefmajster
09:37

6 zlatna lopta se bliizi . ..

junior dos santos(ex vince carter)
10:29

Fudbal se ne igra zbog zlatnih lopti decko a i vec se zna kome ide iako je to apsolutno nebitna stvar. Takodje brojanje zlatnih lopti a da do 1995 u izboru za nju nisu ucestvovali juzno americki igraci je takodje bezveze.

11:21

Gresis... Zna se ko osvaja,jasno je ko je najbolji... Jedan decak sa Madeire... :) Uzivaj samo... :)))

MESSSIKING
11:01

Nebitna stvar? To je jako bitna stvar. Sta mene briga za 1995 godinu kada sam ja rodjen u ovo vreme.

Dejan Marinkovic
09:23
cukambre
09:15

Zasluzena pobeda Argentine.Urugvaj je celo drugo poluvreme imao igraca vise,a na terenu se to uopste nije primecivalo.Cini se kao da onaj novi selektor zna da postavi odbranu,Argentinci su bez lopte bili odlicni.Svi da budu presrecni sto Mesi i dalje igra,svaki napad on organizuje i vidi se da bi se tesko snalazili bez njega.

chaki
11:04

Zasluzeno?Ajde malo realnosti kod tebe i ostalih pa cemo onda dalje,reprezentacija kao sto je Argentina imala jedan sut u prvom i jedan u drugom poluvremenu,to da je Srbija imala pa bi bilo jadno,na nivou Gibraltara...

chaki
12:27

Dzaba,kao zidu da pricam,nema veze zasluzeno je,odvalili su ih,najbolji trener u istoriji argentine

Nelsinjo Bn
11:33

Za razliku od nas oni dobiju a mi izgubimo. Oni daju iz jednog šuta mi ga primimo iz prve i jedine akcije.. Surova realnost..

cukambre
11:32

Urugvaj i sa igracem vise nista nije uspeo da uradi.Imali su par suteva vise,al je Argentina igrala organizovano u odbrani i nisu im dozvolili neke ozbiljne prilike.I sa igracem manje su imali vise kornera i veci posed,60-40.Urugvajci su bili bezidejni i skroz neorganizovani.Nije ni Argentina bila spektakularna,al je Urugvaj bio gori.