Upamekano i Keita vode Lajpcig ka LŠ!

petak 09.02.2018.
22:23

Lajpcig je stigao do još jedne veoma vredne pobede u borbi za najelitnije evropsko takmičenje.

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

Glavni cilj Lajpciga ove sezone jeste plasman u Ligu šampiona, a danas je napravljen novi korak ka tom cilju.

Ekipa RB Lajpciga je stigla do 11. pobede u šampionatu i to protiv Agusburga, danas je na Red Bul areni bilo 2:0 (1:0).

Domaći tim je bio daleko bolji, držali su sve konce igre u svojim rukama i na kraju zasluženo slavili, pa sada ponovo imaju tri boda više od Leverkuzena, ali i utakmicu više.

Lajpcig je stigao do prednosti nakon udarca Poulsena i odbijene lopte golmana Hica, na pravom mestu se našao defanzivac Upamekano i doveo je svoju ekipu u prednost od 1:0 u 17. minutu.

Konačan rezultat je postavio Keita nakon slobodnog udarca u 70. minutu, lopta je promenila pravac i prevarila golmana gostiju.

Augsburg je danas igrao bez svog najboljeg strelca Finbogasona, video se njegov izostanak i gol domaćih skoro i da nije ugrožen.