ponedeljak 16.10.2017.
23:18

Tim iz Galicije igra pakleni fudbal i ove sezone.

EPA/ALBERTO ESTEVEZ

Fudbaleri Selte pobedili su u gostima ekipu Las Palmasa rezultatom 5:2 (2:0) u poslednjem meču osmog kola Lige Primere.

Tim donedavnog pomoćnog trenera Barselone, Huana Karlosa Unzuea, odigrao je još jedan odličan meč i zasluženo došao do treće pobede ove sezone i gornjeg dela tabele.

Da stvar bude još zanimljivija, Selta je pri rezultatu 3:0 ostala sa igračem manje, ali je i tako uspela da postigne još dva gola i tako ponizi Las Palmas.

Selta je povela golom Emrea Mora u 16. minutu, a onda je na scenu stupio Jago Aspas koji je u 20. i 49. minutu povisio na nedostižnih 0:3.

U 52. minutu direktan crveni karton je dobio golman Blanko, ali je Selta i sa desetoricom nastavila da melje.

U 71. minutu Ernandez je postigao novi pogodak, a pet minuta kasnije je Aspas kompletirao het-trik.

Las Palmas je u finišu golovima Vitola i Loika Remija uspeo da ublaži ovaj poraz, ali nedovoljno da bi navijači bili optimisti pred nastavak sezone.

Srpski fudbaler Nemanja Radoja, inače je na terenu proveo poslednjih 10 minuta.

Selta sada ima 11 bodova i zauzima 10. mesto na tabeli, dok je Las Palmas i dalje na samo šest bodova i 18. poziciji.