nedelja 27.09.2020.
16:01

Važna pobeda.

EPA-EFE/GORKA ESTRADA

Atletik Bilbao je kao gost na Ipurui pobedio Eibar rezultatom 2:1 (1:0) u trećem kolu La Lige.

Heroj mini derbija Baskije bio je dvostruki strelac Unai Lopez, dok je za domaće pogodio Kike.

Bilbao je u 40. minutu iskoristio sporiji povratak domaćih u odbranu, i previše prostora po levoj strani, gde je loptu primio Injaki Vilijams i vratio povratnu za Unai Lopeza, koji od stative pogađa - 0:1.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Pedro Leon je izveo korner sa desne strane, a Kike je zakucao loptu glavom u prvi ugao za 1:1.

Gosti su u 68. minutu postigli pogodak, Injaki Vilijams je postigao efektan pogodak, ali je VAR signalizirao nedozvoljenu poziciju, pa je rezultat ostao 1:1.

U 87. minutu, Eibar je ponovo kapitulirao, Bilbao je dugo gradio akciju, koristio previše slobodnog prostora, da bi Unai Lopez ponovo sačekao povratnu na pravom mestu i još jednom od stative matirao Marka Dmitrovića za 1:2.

Do kraja, nije bilo promene rezultata, usledilo je 13 minuta nadoknade vremena, ponovo je radio VAR zbog potencijalnog crvenog kartona, ali se Diop provukao sa žutim kartonom.

Bilbao je slavio u mini derbiju Baskije, dok je Eibaru ovo drugi poraz.