18:34

Drugi je upisan.

Twitter/@U_D_Almeria

Umar Sadik je doneo pobedu španskom drugoligašu Almeriji.

Njegov tim je danas na svom terenu pobedio Mirandes rezultatom 2:1, a Sadik je bio apsolutni heroj, pošto je pogodio za pobedu u 45. minutu.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, Viljalba je doneo prednost Almeriji u 17. minutu, da bi u 42. izjednačio Martinez.

U finišu prvog dela, Sadik je postavio konačnih 2:1, što je njegov drugi pogodak od kako je obukao crveno-beli dres.

U redovima Almerije od 67. minuta igrao je i Radosav Petrović, dok je Nikola Maraš na spisku Ljubiše Tumbakovića za utakmice Lige nacija.

Almerija je ovom pobedom skočila na četvrtu poziciju na tabeli sa 20 bodova, vezala je i treću pobedu u nizu i izvesno je da će se do kraja boriti za povratak u elitu.

Treba istaći da bi u tom slučaju Partizanu leglo dodatnih tri miliona evra bonusa, dok je u klauzuli i 500.000 evra kada Sadik postigne 20 pogodaka za Almeriju.

U ovom trenutku je rano prognozirati bilo šta, Sadik će biti standardan u Almeriji, a u bilo kom trenutku da dođe do 20. pogotka ili obezbedi La Ligu, Partizan dobija bonuse.