23:55

Gotovo je drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, Srbija će imati samo jednog predstavnika.

uefa.com
uefa.com

Ekipa Vojvodine je "overila" trijumf iz Novog Sada, te je sa ukupnih 3:1 izborila plasman u treće kolo, gde će igrati sa Dinamom iz Minska.

Te sreće nije bio Čukarički, koji nije uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka iz Mađarske, te će Videoton na megdan danskom Midtjilandu.

Ni ekipa beogradskog Partizana nije uspela da izbori plasman u narednu fazu, kako nije mogla probije odbranu Zaglebja ni u novih 90 minuta, te su u Lubinu viđeni i penali, posle kojih je Poljska ekipa bila bolja, te će na megdan danskom Sonderjiskeu.

Nadomak iznenađenja je bila podgorička Budućnost, koja je u 90 minuta anulirala dva gola zaostatka iz Belgije, te su se u Podgorici igrali produžeci.

Stiglo se i do penala, gde su ipak koncentrisaniji bili Belgijanci koji će u trećem kolu igrati sa  Kork Sitijem.

U nastavku pogledajte sve parove trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.