Ueska stradala na "Kamp Nou"!

• Autor: Nikola Miloradović

• 02. septembar 2018.

• 20:22

Novajlija se isprsio pred aktuelnim šampionom, ali se nisu najbolje proveli u pravoj "kiši" golova u Kataloniji.

Ueska stradala na
Fudbaleri Barselone su u trećem kolu španske Primere dočekali novajliju u elitnom rangu, ekipu Ueske.

Borili su se gosti u prvih 45 minuta, imali su i aktivan rezultat, ali im je Barsa surovo pokazala u nastavku, ko je gazda na "Kamp Nou". Na kraju, čak 8:2 (3:2) za ekipu Ernesta Valverdea.

Šokirali su gosti sve prisutne na stadionu već u trećem minutu, nakon centaršuta sa desne strane, dobro se pred golom Barse snašao Kučo, koji je doneo prednost novajliji.

Ipak, radost Ueske je kratko trajala, majstorija Mesija u 16. minutu za 1:1. Bacio je na kolena čuvara sjajni Argentinac i slabijom, desnom nogom, pogodio dalji ugao protivčničkog gola.

Samo osam minuta kasnije, preokret, Pulido je savladao sopstvenog čuvara mreže, 2:1 za Katalonce.

Nastavili su se ataci Barse, a u 39. minutu je nakon lepog pasa Kutinja i preciznog centaršuta Albe, Suarez povisio prednost aktuelnih šampiona na 3:1.

Ueska se ipak nije predavala, u 42. minutu Galjar postiže gol za 3:2, nakon asistencije borbenog Gomeza, koji je u padu uspeo da gurne loptu do saigrača, kojem nije bilo teško da iz neposredne blizine matira Ter Štegena.

Mesi Ueska

Golove iz prvog dela pogledajte OVDE.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Barsa je od starta drugog dela rešila da pokaže omalenom klubu da se ne nadaju previše na njihovom stadionu.

Već u uvodnim minutima, Mesi izbegava ofsajd zamku, ali pogađa u glavu golmana Vernera iz veoma izgledne pozicije, nakon toga lopta pogađa prečku i odlazi u aut.

Ono što nije uspeo Mesi, pošlo je za rukom Dembeleu već u 48. minutu, Francuz na asistenciju Suareza pogađa dalji ugao gola gostiju za 4:2.

Kanonada se nastavila samo četiri minuta kasnije, Rakitić hvata volej u kaznenom prostoru Ueske i cepa mrežu za tri gola prednosti u korist "Blaugrane".

Nije prošlo ni 10 minuta, a Ueska je ponovo kapitulirala. Ovoga puta Mesi beži odbrani gostiju i nakon lepe lopte Kutinja rutinski matira Vernera za 6:2.

Usledile su brojne izmene na obe strane, ali ni to nije usporilo gladne Katalonce, igrao se 81. minut, kada je Đordi Alba povisio na 7:2 u korist Barselone.

Mogla je Barsa do osmog gola u 90. minutu, nakon makazica Vidala Suarez je glavom  tukao, ali je Urugvajac promašio čitav gol rivala.

Nije ipak bio kraj, u nadoknadi vremena golman Verner ruši Suareza, sudija pokazuje na kreč, a uprao Urugvajac precizno izvodi najstrožu kaznu za konačnih 8:2.

Više nego ubedljiv trijumf Barselone i lekcija u Ueski da se ubuduće ne otvara previše protiv katalonskog sastava.

Barselona: Ter Štegen, Roberto, Pike, Umtiti (Lengle), Alba, Rakitić (Vidal), Buskets (Artur), Kutinjo, Mesi, Suarez, Dembele

Ueska: Verner, Miramon, Pulido, Ećeita, Luisinjo, Galjar (Semedo), Musto, Melero, Gomez, Longo (Gurler), Kučo (Avila)