Ueska prosula prvu pobedu u ligi, Granada za dva minuta nadoknadila dva gola

nedelja 06.12.2020.
15:55

Gostujući tim ni posle 12 kola nije osetio slast trijumfa.

EPA-EFE/Pepe Torres

Fudbaleri Ueske ispustili su prvu pobedu u ligi pošto su u finišu meča protiv Granade ispustili dva gola prednosti odigravši 3:3 u 12. kolu La Lige.

Gosti su poveli u 21. minutu golom iskusnog veziste Mikela Rika, koji je nakon udarca glavom poslao u donji desni ugao.

Usledio je period velike borbe na sredini terena, ali je Granada u finišu prvog poluvremena uspela da poravna rezultat.

Strelac je bio Luis Havijer Suarez Haris u 43. minutu nakon što je primio sjajan pas u kaznenom prostoru gostiju.

Već na startu drugog poluvremena trener Granade je izvršio dvostruku izmenu, ali su se prvi naredni radovali gosti.

Borha Garsija je 49. minutu sjajno šutirao u šesnaestercu, a golman Granade je bio nemoćan.

Najbolju priliku za izjednačenje Granada je propustila u 69. minutu kada je Jangel Erera snažno šutirao, a lopta se posle intervencije golmana odbila o stativu.

Suarez Haris je sjajno pokušao u 78. minutu, ali se mreža zatresla ipak na suprotnoj strani.

Delovalo je da je sve rešeno po pitanju pobednika meča rešio je nekadašnji napadač Lestera Šinji Okazaki u 82. minutu. Njegovom golu je kumovala i očajna reakcija golmana.

Sa tim se domaći nisu složili pa su golovima iskusnog napadača Horhea Maline u 88. i Harisa dva minuta kasnije stigli do izjednačenja.

Granada je ovim remijem prekinula seriju od tri poraza, dok je Ueska propustila šansu da se odmakne sa začelja.