sreda 05.09.2018.
09:46

Pitanje je trenutka kada će se ona desiti, vodeći fudbalski treneri su pokrenuli inicijativu.

Epa/Laurent Gillieron

Oni najveći treneri današnjice poput Murinja, Vengera, Tuhela, Alegrija i ostalih su pristalice da se konačno pravilo gola u gostima - obriše!

Pokrenuta je inicijativa da se to uskoro desi i svakako će pravilo gola u gostima biti prošlost, pitanje je samo trenutka kada će se to desiti.

Đorđo Marketi, generalni sekretar UEFA, rekao je da je otvorena diskusija o tom pravilu kada se radi o utakmicama Lige šampiona i Lige Evrope.

"Treneri misle da to pravilo treba da se razmotri i tako ćemo i uraditi. Oni smatraju da se situacija u fudbalu promenila i da više nije tako teško postići gol u gostima kao što je nekada bio slučaj", rekao je Marketi.

Pravilo je prvi put iskorišćeno u Kupu pobednika kupova 1965. godine.

Problem o kome se takođe raspravlja jeste i prelazni rok koji nije isti za sve klubove, setimo se da se u Engleskoj završio dosta ranije nego u Italiji, a u Italiji ranije nego u Španiji, Francuskoj i Nemačkoj.

O svemu će se diskutovati na forumu, a prisustvovaće velika imena trenerskog posla današnjice poput gore nabrojanih Murinja, Vengera, Tuhela, Alegrija, ali i Anćelotija, Lopetegija, Beniteza, Konseisaa, Fonseke Šenola Guneša i Rudija Garsije.

34 Komentara

Ton4i
Wednesday, 05.09.2018
21:20

Dana kada se ovo bude desilo bicu najsrecniji na svetu :D
P.S. I takodje bar meni licno bode oci sto u grupnoj fazi LS i LE pri situaciji kada dva tima imaju isto bodova,dalje ide onaj koji je bio bolji u medjusobnom dvomecu-logike bez,jer je rec o grupnoj fazi.

Rise up
15:46

Bile bi bolje utakmice kada bi ukinuli gol u gostima. Danas timovi odigraju u gostima 1:1 ili 2:2 i onda kuci igraju bunker 90 minuta i igraju na 0:0.

PratimFudbalOd2005:(
15:30

Kakvi su nasi ljudi,cim treba neka promena oni kao da je smak sveta...pa sta vam je,ovo je potpuno logicno..

Marcos Alonso
15:02

Pa ako nije tesko kao nekada,neka postizu onda golove u gostima do mile volje a ne da mijenjaju jedno od boljih pravila u takmicenju.. A i manje bi bilo sanse za neko iznenadjenje sto je jako lose... A ko je zelio ovo pravilo ja stvarno ne znam? Eventualno da se izmjeni nesto u produzecima ili da se skroz ukinu posto je vecinom produzetke mucno gledati,ekipe su iscrpljenje i nakon 2x po 90 minuta odmah na penale. Gol u gostima bi ubio vec mnogo ubijenu draz u LS

14:02
ННСрбија
12:57

Ко је желео, шта причате ви? Боље то правило него да се често играју продужеци.

Сотир Ђубре V.1.0
11:54

"...Више није тако тешко постићи гол у гостима..."(?!?) Какав је то аргумент? Смешно...

NikkiCFC
22:19

Kakav je argument da gol u gostima ima vecu vrednost?

po cetvrtu zvjezdicu
11:27

ima mnogo razloga da se to glupo pravilo obrise ali ima jos jedna stvar koju bi trebali izmjeniti Vrijeme utakmice mora biti kao u nekim drugim sportovima CISTA IGRA 30 min npr poluvrijeme i nema vise otezanja zatezanja gubljenja vremena i hodanja van kad te trener zamjeni a vodis itd TO NAM TREBA

15:33

Tako je,nego nasim ljudima cim pomenes neku promenu oni se hvataju za glavu..opterecenost tradicijom..ja najmanje 20 utakmica manje pogledam godisnje jer znam da ce da bude zatezanja i gubljenja vremena i to mi se ne gleda..po pola sata ulaze,pola sata izlaze sa terena,golman nesto izvodi,dobacuju se igraci prvih 20 minuta kao da ne igraju utakmicu,izadje lopta u aut oni je sutnu da ovaj ne bi odmah izveo..sve bi ja kartone za to delio da se lepo to istrebi, a simuliranje u kaznenom prostoru lepo crveni karton pa da vidimo ko ce vise da se bacaka..ajde bre,od najlepseg sporta su napravili najgadniji ovi manekeni i klosari

16:41

Apsolutno imas pravo Ne kuzim samo zasto smo u manjini Tesko je biti vizionar Lakse je biti u stadu i blejati

NikkiCFC
11:15

Konacno da dozivimo to!

bagra
11:14

Kada se vec igra tako, zasto menjati. Pa murinjo prvi kada da gol u gostima na svom stadionu igra bunker.

RealisticChelseaFan
11:11

Zaista glupo pravilo, pogotovo sto se gol u gostima racuna i u produzecima. To znaci da gostujuca ekipa ima 120 minuta da postigne gol vise, a trenutni domacini su u prvom mecu imali 90 minuta. Drugo, onaj ko postigne vise golova u gostima, taj isti je postigao manje golova kao domacin. Zvezda je kuci dala 0 golova, a Salzburg kuci 2 o Zvezda prolazi dalje. Zvezdas sam, ali sam i objektivan. To je jos jedna perspektiva koja banalizuje ovo pravilo.

magister
11:06

Toliko toga, uočljivog na prvi pogled u poređenjima sa drugim grupnim sportovima sa loptom, treba promeniti, a da se, poput ove promene, ne ulazi u samu igru. Nadam se da će se ovo desiti brzo i da je to samo početak.

Agent Provocateur
10:56

Za prelazne rokove razumem i podrzavam. Za gol u gostima, ne. Mislim da nije isto kada ti pred svojim navijacima u svom gradu i na svom terenu docekas nekoga, trava se sisa po tvojim instrukcijama, velicina terena i sirina i duzina su specificne, tribine su sasvim drugacije po izgledu i zvucnosti ( negde daleko, negde tik uz teren ) i daju drugaciji dojam, decaci koji dodaju lopte rade po tvojim instrukcijama, pa nadmorska visina terena, vremenske specificnosti ( vlaznost / suvoca vazduha, temperatura, pritisak ) i sve ostale te sitne specificnosti doprinose tome da domaci tim ima prednost u odnosu na goste.

14:44

Sta ako u obe utakmice bude isti rezultat?! Tim koji gostuje na drugoj utakmici ima 30 minuta u produzetku da postigne gol. Znaci oni ukupno imaju 120 minuta da postignu gol u gostima, a gost u prvoj utakmici ima 90. To po meni nije fer i treba nesto da se promeni.

Dejan Dragunić
Thursday, 06.09.2018
03:27

Sve to stoji...ali isti taj"neko"koga docekas na svom terenu za 7 dana ce docekati tebe na svom i imati iste te prednosti tako da....glupo pravilo!Treba ga ukinuti!

16:33

Trenutno je to stvar faktora srece ali se lako moze uraditi nesto po tom pitanju kao npr u NBA. Recimo za ligu sampiona - prvoplasirani iz grupa imaju pravo izbora a kada prodje prvo kolo eliminacija i sretnu se dva prvoplasirana, ko je bio bolje pozicioniran u svojoj grupi ima izbor. Ili recimo ko je imao bolji ucinak do tog sudara - sracuna se sve ukljucujuci i eliminacione runde i grupu, bodovi i gol razlika. Ima se nacina ali ne mozes me ubediti da je isto kod kuce i u gostima. Ovamo putujes, negde si u hotelu, ritam i ishrana su poremeceni, imas jedan trening na terenu pred tekmu, i svi oni faktori koje sam nabrojao a ovaj sto je kuci - sve mu je poznato i sve kontrolise.

НемојВрућВоде
10:54

Коначно, прости збир голова и ћао, биће мање тактизирања и више јурњаве за сваки гол. Још само да се ријеши проблем падавичара и симулатора па да уживамо, уништавају драж игре тотално. -Прегледавање снимка након утакмице и 3 меча неиграња за сваки очигледан покушај преваре-мој предлог на пример.
-Суарез, Нејмар, Роналдо и копанија изјављују да је игра постала прегруба и оснивају засебну фудбалску унију, скупиће се за за 10-ак тимова.
-Челници нове уније: Немања Видић, Ђенаро Гатузо и Џои Бартон :)
ПС: људи шта је са мобилном верзијом,јел пукла ил је до мене?

MALI PLAVI
17:03
MOE28
10:51

Nekada je mozda i lakse postici gol u gostima nego kod kuce. Uz sve to, lakse ga je primiti jer sav fokus bacas na to da ne primis gol i stvara se veci pritisak i lakse dolazi do gresaka. Tako da, ako se ovo obelodani, bice jedna od boljih stvari koja se desila fudbalu.

MarkoSi
10:44

Čovek shvati koliko je to besmislen princip tek kada svom detetu pokuša da objasni zašto neki klub prolazi ili ne prolazi u sledeću rundu.

СанМаркос
10:33

Само нешто мењају. Дај сви да играју сва такмичења, пола Азије игра у Европи, правила, закони, промене правила и закона, гол лајн технологија, вар, 13 судија на терену... чекам да уведу ЕПП тајмаут и да фино пређем да гледам Посавац Тишму, Нови Београд, Младог Пролетера, Спарту Железник...

sloba89
10:24

Ovo bi bilo super kada bi se dogodilo!!!

Pixi GOOL iz kornera
10:16

Znaci u gostima ce se uglavnom igrati defanzivno jer ako postignu gol nista im ne vredi.

PARTIZAN ŠAMPION \'18
18:29

Vama isto dođe, vi ste se od 180 minuta 175 branili protiv Salcburga.

19:16

Hahaha...Partizanova škola se zasniva na kratkim pasovima, posedu i dugom napadu, a to što zvezdica nije školovala od vremena pa do sad je bunker i kontranapad.