subota 17.03.2018.
19:56

Duel dve ekipe koje dugo nisu osetile slast pobede u Seriji A pripao je Sasuolu.

EPA/Stefano Lancia

Večerašnji program u italijanskoj Seriji A počeo je utakmicom u Udinama, gde je Sasuolo kao gost slavio sa 2:1 i tako prekinuo dugi niz bez pobede. Za razliku od večerašnjeg rivala, tim iz Udina je upisao i peti uzastopni poraz.

Prava uzbuđenja počela su u finišu prvog poluvremena. Sasuolo je poveo u 42. minutu posle kornera, kada je Adnan u gužvi pred golom domaćih loše reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Ali, samo dva minuta kasnije, prelep gol na drugoj strani. Adnan je dodao loptu Seku Fofani na tridesetak metara od gola, on je potom izdgradio poziciju za šut i to je učinio na idealan način - lopta završava u gornjem levom uglu gola golmana Konsiljija - 1:1. U prilogu možete da vidite ovu majstoriju.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, a trijumf Sasuolu doneo je Sensi, pogotkom u 75. minutu za konačnih 1:2.

Imali su gosti nekoliko prilika da i ubedljivije povedu, a u nadoknadi vremena umalo ih je stigla kazna, kada je lopta posle šuta rezerviste Balića završila tik pored stative.

Večeras se igra još jedna utakmica 29. kola, SPAL dočekuje Juventusod 20:45h.