U21 - Tijago kao furija, Španija prvak Evrope!

• 18. jun 2013.

• 20:05

Španci nastavljaju dominaciju evropskim fudbalom. Mlada reprezentacija ove zemlje u utorak u finalu Evropskog prvenstva u Izraelu savladala Italiju, uz het-trik Tijaga Alkantare.

Mlada reprezentacija Španije osvojila je titulu šampoiona Evrope, pošto je u finalu Evropskog prvenstva savladala Italiju rezultatom 4:2.

Španci su poveli posle samo šest minuta igre na stadionu u Jerusalimu, kada je Morata sjajno probio po levoj strani, centrirao za Tijaga koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu.

''Azuri'' su uzvratili samo četiri minuta kasnije golom Imobilija, ali je na isteku prvih pola sata igre Tijago još jednom uzvratio, ovog puta posle centaršuta Kokea.

To nije bilo sve od Španaca u prvom poluvremenu, jer su u 38. minutu iznuidili i jedanaesterac koji je u gol pretvorio ponovo Tijago, za het-trik i velikih 3:1 na poluvremenu.

Nade Italijana trajale su do 66. minuta, kada je dosuđen još jedan penal za Špance, a ovog puta siguran sa bele tačke bio je Isko za 4:1 i slavlje španskih navijača već je moglo da počne.

Do kraja, Italija je uspela da ublaži poraz, i to lepim pogotkom Borinija sa nekih 18 metara u 80. minutu za konačnih 4:2.

Španija je tako odbranila trofej osvojen pre dve godine, a ovo im je ukupno četvrta titula prvaka Evrope.