• Autor: Boban Filipović

• 25. decembar 2016.

• 19:08

Holanđani iz redova Galatasaraja bili su posebno nadahnuti na najradosniji hrišćanski praznik.

U 16. kolu turske Super lige, fudbaleri Galatasaraja su pred svojim navijačima razbili Alanjaspor sa 5:1.

Centralan figura utakmice bio je Vesli Snajder, koji je zabeležio tri asistencije i postigao jedan gol.

Goste je načeo Najdžel De Jong nakon pola sata igre na asitenciju sunarodnika Snajdera, ali je Alanja nepunih deset minuta kasnije izjlednačila golom Šahbazadeha.

Ipak, do odlaska na odmor Galata ponovo vraća prednost i to zahvaljujući autogolu Gasame.

Posle pet minuta igre u nastavku Vesli Snajder pogađa za 3:1, pet minuta kasnije asisira Derdijoku za 4:1, a deset minuta pre kraja upuje het-trik u aisitencijama spojivši sa golom rezervistu Žozuea, koji postavlja konačnih 5:1.

Ovom pobedom, Galatasaraj je prišao vodećem Istanbul Bašakšehiru na tri boda zaostatka, dok mu branilac titule Bešiktaš beži dva boda.