U Kataloniji se fudbal igrao 45 minuta, Barsa ipak ostaje u trci za tron!

• Autor: Nikola Miloradović

• 15. april 2017.

• 22:38

Fudbaleri Barselone slavili su u 32. kolu Primere, kako su na svom terenu savladali Real Sosijedad.

Izabranici Luisa Enrikea uspeli su da dođu do trijumfa protiv neugodnog Sosijeada i bez pomoći Nejmara, na kraju je meč na "Kamp Nou" okončan pobedom domaćina od 3:2 (3:2), svi golovi su pali u prvom poluvremenu.

Prva prava prilika pripala je gostima iz San Sebastijana, Ojarzabal je izbio sam pred Ter Štegena, ali je nemački golman odlično intervenisao.

Samo pet minuta kasnije, Barsa dolazi do prednosti. Alkaser je odlično prošao po levoj strani, doturio je loptu do Suareza, ovaj je prosledio Mesiju, a Argentinac sjajnim udarcem sa oko 20 metara udaljenosti trese mrežu gostujuće ekipe.

Samo tri minuta kasnije u sjajnoj šansi se našao Luis Suarez, ali je jedan defanzivac Sosijedad sjajno, klizećim startom otklonio opasnost.

U narednih 15ak minuta je bilo relativno "tiho", da bi u 37. minutu Barsa došla do drugog gola, strelac je ponovo bio Leo Mesi.

Ovoga puta mu je lopta nakon karambola pala pred noge, te je neometano sa samo par metara loptu smestio u praznu mrežu gostiju.

Činilo se da će Barsa rutinski odraditi posao, ali se Samuel Umtiti postarao da to baš ne bude tako. Nesrećnog Francuza je lopta pogodila, kako je išla velikom brzinom i iz neposredne blizine, nije stigao da odreaguje, pa se od njega odbila u mrežu Barselone.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Mesi pronalazi Alkasera, a ovaj iskosa sa leve strane, lako matirao Rulija i vraća katalonskoj ekipi dva gola prednosti.

Činilo se da će Barsa sa dva gola viška na pauzu, sve je ukazivalo na takav razvoj situacije, a onda je Vilijan Žoze uputio sjajan pas ka Ćabiju Prijetu, koji je ostao sam pred Ter Štegenom, kog nije imao problema da savlada za 3:2.

Nakon uzbudljivog prvog dela igre, u nastavku je tempo opao, Barsa je držala loptu u nogama i kontrolisala igru, ali nisu bili previše ambiciozni da dođu do četvrtog gola.

Mreže su mirovale do samog kraja, te je Barsa došla do vrlo važna tri boda u poteri za madridskim Realom. Sada zaostaju tri boda za kraljevskim klubom, ali imaju i utakmicu više.