• Autor: Vladimir Stojanović

• 17. april 2017.

• 17:19

Izbor UEFA izazvao dosta komentara, a Maksa Alegrija zabolela glava...

Revanš meč na "Kamp Nou" sudi Bjorn Kujpers, poznati holandski arbitar. Ovaj 43-godišnjak je veoma iskusan, čak 11 godina je internacionalac, svirao je finale Lige šampiona u Lisabonu kada je Real slavio protiv Atletika.

Ovo će biti sedmi put da svira Barsi, u Ligi šampiona prošle godine delio je pravdu u Rimu, kada su Roma i Katalonci u igrali 1:1. Barsa nema neki skor, samo dve pobede, ali je jedna od tih bila kontroverzna.

Zbog toga se u Juventusu plaše, na klupi je tada sedeo njihov sadašnji trener Maks Alegri.

Milan je igrao četvrtfinale Lige šampiona, prva utakmica je završena bez pobednika 0:0. Odlično su se držali, imali aktivan rezultat, ali su posle revanša gorko konstatovali da nije odlučio teren.

Kujpers je svirao dva penala, već u 11. minutu kada je Luka Antonini startovao na Mesija. Barselona je povela, ali su gosti izjednačili preko Noćerina na 1:1.

Onda je usledio trenutak odluke, guranje Neste i Busketsa u kaznenom prostoru je Kujpers okarakterisao kao penal, usledili su žestoki protesti "Rosonera", Mesi je pogodio za novo vođstvo. U drugom poluvremenu posle udarca Inijeste je lopta pogodila Meksesa promenila pravac prevarila Abijatija, na kraju 3:1 i Barsa je u polufinalu.

Posle meča su Italijani osuli paljbu, pa sigurno kada Alegri bude video Kujpersa na centru, neće mu biti svejedno.