23:22

Dižon iskoristio domaći teren i overio još jednu sezonu u francuskoj eliti.

twitter.com
twitter.com

Dižon je preživeo gostovanje u Lensu gde je bilo nerešeno (1:1), večeras su pobedom u revanšu (3:1) izborili učešće i u narednoj sezoni Lige 1.

Krenuli su domaći odmah po taj jedan gol koji bi ih stavio u pol-poziciju ovog dvomeča. Do njega su stigli u 28. minutu posle sjajne minijature Slitija po levoj strani.

Gosti ipak stižu do poravnanja u završnici prvog perioda igre. Sjajan centaršut koristi visoki Duvern, sa rezultatom 1:1 odlazimo na poluvreme.

Ključni trenutak se desio u 70. minutu kada se golman Lensa poigravao i izgubio loptu, Vesliju Saidu je ostao lakši deo posla. Dižon vodi sa 2:1!

Domaći overavaju svoj opstanak u 91. minutu, veliki kiks odbrane i sudar golmana Lensa sa svojim saigračem iz odbrane koristi Sliti koji tako postiže svoj drugi gol na meču.

Pobedom od 3:1 i ukupnim rezultatom od 4:2 u dvomeču, Dižon osigurava opstanak u Ligi 1, dok se iz Lige 2 pridružuju Mec i Brest.