ponedeljak 23.09.2019.
20:59

Fudbaleri Bešiktaša dočekali su gradskog rivala u okviru petog kola turske Superlige.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Ekipa Bašakšehira gostovala je na "Vodafon Areni" u petom kolu, kući se vraćaju sa bodom, na kraju je bilo 1:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Kriveli doneo prednost gostima.

Aleksić je oprobao svoj udarac sa ivice kaznenog prostora, lopta se od jednog defanzivca Bešitakša odbila do Krivelija, koji je izbio sam pred Karijusa i bez problema ga matirao.

Ipak, Bešiktaš u finišu dolazi do izjednačenja, gosti su skrivli penal, u šta se glavni arbitar uverio nakon pregledavanja snimka.

Igrao se 83. minut kada je Burak Jilmaz precizno izveo najstrožu kaznu za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, oba tima su u lošoj formi od starta sezone, Bešikta 11. sa pet bodova, koliko ima i 12-plasirani Bašakšehir.

Adem Ljajić je igrao od prvog do poslednjeg minuta za domaćina, zaradio je i žuti karton u 34. minutu, sa druge strane je čitav meč na terenu proveo Danijel Aleksić.

U istom terminu Sivaspor je dočekao Trabzon, domaćin je slavio sa 2:1 (1:1).

Gosti su poveli u trećem minutu, strelac je bio Avdijaj.

Vratio se Sivas u meč u 41. minutu, kada se u strelce upisao Fernando.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi u 80. minutu Trabzon propustio veliku priliku da vrati prednosti, dobili su penal, ali je Serlot tukao pored gola domaćina.

Kazna je stigla u šestom minutu nadoknade, kada se u strelce upisao Čiftči, pobeda Sivaspora.

Sa nova tri boda Sivaspor je skočio na četvrto mesto na tabeli, dok je Trabzon deveti sa šest bodova, dva manje od večerašnjeg rivala.