Ture proradio, Siti slavio!

nedelja 17.05.2015.
16:22

Znamo da igre Mančester Sitija u mnogome zavise od igara Jaje Turea, današnja utakmica je samo još jedan dokaz za to.

Beta/David Davies/PA via AP

Mančester Siti je odneo sva tri boda u meču sa Svonsijem na gostovanju ovoj ekipi i sada se nalazi na drugoj poziciji na tabeli sa čak 6 bodova više od Arsenala, ali i sa dve utakmice više.

Bila je ovo sasvim zaslužena pobeda ekipe koju predvodi Manuel Pelegrini, bili su bolji rival, i iako su ispustili dva gola prednosti uspeli su da golovima Jaje Turea i Vilfrida Bonija obezbede tri boda.

Igrao se 21. minut kada je sjajni danas Jaja Ture postigao svoj prvi gol i doveo svoju ekipu u vođstvo, a 15 minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2 u korist Mančester Sitija.

Strelac je bio Džejms Milner nakon što se sjajno oslobodio jednog čuvara, plasirao je loptu u nebranjeni deo mreže za dupliranu prednost.

Ipak, domaći su uspeli da odu na odmor sa samo golom zaostatka nakon što je odlični Sigurdson uspeo da neodbranjivim šutem savlada Harta za 1:2.

Gomis je golom uspeo da izjednači rezultat na 2:2, ali je Jaja Ture doneo zasluženu pobedu ekipi Manuela Pelegrinija u 74. minutu meča još jednim sjajnim golom.

Do kraja meča Siti je uspeo da postigne još jedan gol preko Vilfrida Bonija, bivšeg igrača Svonsija, koji je sa 16 metara poslao loptu od stative u gol i tako postavio konačan rezultat - 2:4.

Jan Hart je sjajno branio do kraja meča, bio je jedan od najistaknutijih u svom timu danas, tako da i njemu idu zasluge za ova tri boda.

Aleksandar Kolarov je bio u timu Mančester Sitija, ponovo je odigrao celu utakmicu.