Turci zasenili Ronalda usred Lisabona!

• 02. jun 2012.

• 22:48

Novo neprijatno iznenađenje svojim navijačima uoči Evropskog prvenstva večeras su priredili reprezentativci Portugala. Oni su u Lisabonu poraženi od Turske i jasno je da će uz dosta briga dočekati nastupe u Poljskoj i Ukrajini.

Reprezentacija Turske večeras je zadala ozbiljan udarac Portugalcima uoči EP u Poljskoj i Ukrajini.

U prijateljskoj utakmici u Lisabonu, koja je trebalo da nagovesti uspon forme Ronalda i drugova, Turci su slavili rezultatom 3:1 i domaćinima doneli nove brige.

Umesto prve zvezde Portugala Kristijana Ronalda u prvi plan je izbio napadač gostiju Umut Bulut, koji je postigao prva dva gola za Tursku, u 35. i 52. minutu, za vođstvo od 2:0.

Nani je u 57. minutu dao nadu domaćima da mogu da izbegnu poraz, ali je umesto toga Turska stigla do ubedljivijeg trijumfa, posle autogola Pepea u 88. minutu meča.