nedelja 15.11.2020.
19:57

Loše vesti iz Turske...

EPA-EFE/SEDAT SUNA

U pretposlednjem kolu Grupe 3 Lige B nacija, reprezentacija Turske je večeras savladala vodeću Rusiju rezultatom 3:2.

To je prva pobeda Turske u ovoj grupi, kojom je ova selekcija pobegla na četiri boda razlike ispred poslednjeplasirane Srbije, pa naš tim večeras ne sme da izgubi u Budimpešti od Mađarske (20:45h), ukoliko želi da izbegne ispadanje u Ligu C.

Poveli su Rusi već u 11. minutu, golom Čeriševa, ali stvari se za goste komplikuju od 24. minuta, kada je Semenov zaradio direktan crveni karton, a onda Karaman u 26. minutu donosi izjednačenje Turcima - 1:1.

Samo šest ninuta kasnije potpuni preokret, Čengiz Under je pogodio za vođstvo Turske, koje je početkom drugog poluvremena uvećao Tosun iz jedanaesterca - 3:1.

Rusi su uzvratili već u 57. minutu golom Kuzjajeva, imali su dovoljno vremena da dođu bar do izjednačenja, ali to sa igračem manje na terenu ipak nisu uspeli da ostvare.