Tu više ni matematika ne može ništa, Juve je šampion!

• 13. maj 2018.

• 22:36

Odigrane i dve poslednje utakmice 37. kola Serije A, počelo je šampionsko slavlje Juventusa.

S obzirom da su u prethodnih par kola bitne stvari rešene na vrhu tabele, večerašnje utakmice nisu imale preveliki značaj, izuzev da sada Napoli više ne može da se uzda ni u nekakvu ''ludu'' teoriju u trci za Juventusom.

Juve je večeras u derbiju 37. kola gostovao na ''Olimpiku'', gde je protiv domaće Rome igrao bez golova, 0:0 i tako stekao nedostižna četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, uoči poslednjeg kola, za sedmu titulu u nizu!

Rimljanima je ovaj meč bio samo stvar prestiža, jer su plasman u Ligu šampiona već obezbedili, a jedino nije izvesno da li će ostati na trećoj poziciji na kraju sezone, ili će gradski rival Lacio uspeti da ih pretekne.

S obzirom da je izostao takmičarski značaj, nismo videli ni mnogo prilika, a najupečatljiviji detalj bilo je isključenje Rađe Naingolana u 68. minutu, kada je zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Dibalom.

Tu situaciju pogledajte OVDE.

U isto vreme, Napoli je slavio u Đenovi protiv Sampdorije rezultatom 2:0. Oba gola Napolitanci postigli su tokom drugog poluvremena.

Njihov trijumf najavio je Arkadijuš Milik u 72. minutu, preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora, a konačnih 2:0 za goste postavio je Albiol osam minuta kasnije, posle kornera.

Podsetimo, ranije večeras, Atalanta i Milan igrali su nerešeno 1:1, a OVDE pogledajte i ostale rezultate iz popodnevnih mečeva 37. kola.