TSL: Velika pobeda Bešiktaša, čovek odluke - Adem Ljajić!

petak 15.02.2019.
20:30

Srpski reprezentativac doneo pobedu "Orlovima" u Malatiji.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

U okviru 22. kola turske Superlige, Malatija je dočekala Bešiktaš, gosti su odneli ceo plen rezultatom 1:2 (0:0).

U finišu prvog dela igre, domaćin je ostao sa igračem manje, direktan crveni karton je zaradio Bujuk, nakon što je neoprezno zgazio Lensa.

U jeku napada Bešiktaša i nakon stopostotne šanse koju nije iskoristio Lens, pukla je kontra, koju u gol lepim udarcem pretvara Omer Sismanoglu, na asistenciju Aleksića, domaćin je poravnao rezultat.

Ipak, poslednju reč imao je Adem Ljajić, koji u 70. minutu, na asistenciju Erkina, sa par metara bez većih problema šalje loptu u mrežu Malatije za 1:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Bešiktaš je slavio na gostovanju u Malatiji, protiv ekipe za koju je svih 90 minuta na terenu proveo jedan od najboljih strelaca lige Danijel Aleksić, kao i bivši kapiten Zvezde Mičel Donald.

Bitna pobeda za istanbulske "Orlove", koji sada imaju pet bodova više od četvrtoplasirane Malatije i isti broj bodova kao drugoplasirani Galatasaraj, koji pritom ima utakmicu manje.