TSL: Sjajni Brazilac ponovo vodio Bešiktaš do trijumfa, Škuletić asistirao pa pocrveneo

20:28

U okviru 19. kola turske Super Lige, Bešiktaš i Genčlerbirligi su upisali po tri boda.

twitter.com
twitter.com

Fudbaleri aktuelnog prvaka Turske ugostii su Kasimpašu, na kraju je na "Vodafon areni" bilo 2:1 (2:0).

Poveli su u 18. minutu, strelac je bio pozajmljeni igrač Benfike Anderson Taliska.

Samo sedam minuta kasnije, sjajni Brazilac postiže svoj drugi gol na meču, četvrti u poslednje dve utakmice i dokazuje da je u sjajnoj formi.

Kod oba gola Taliske, asistencije je upisao Rikardi Kvarežma.

U nastavku, gosti dolaze do gola, igrao se 72. minut, kada je Egipćanin Trezege smanjio na 2:1.

Na kraju se ispostavilo da je to bio i konačan rezultat utakmice, Bešiktaš je sa nova tri boda ostao četvrti, imaju 36 bodova, tri manje od vodećeg Bašakšehira, ali uz utakmicu više.

Petar Skuletic

Genčlerbirligi je ugostio Konjaspor, na kraju je bilo 2:1 (0:1) u Ankari.

Poveli su gosti u 39. minutu, strelac je sa kreča bio Slovenac Skubic.

Ipak, nakon manje od 60 sekundi igre u nastavku, domaćin poravnava rezultat, strelac je bio bivši igrač PSŽ i VBA Sesenjon, na asistenciju bivšeg napadača Partizana Petra Škuletića.

Samo šest minuta kasnije, srpski internacionalac ostavlja saigrače na cedilu, zaradio je crveni karton nakon što je jedan od defanzivaca gostiju iscenirao da ga je Škuletić udario i oborio na zemlju.

Na usporenom snimku se vidi da kontakta maltene nije ni bilo, ali sudija to nije video, pa je rešio da napadača Genčlera pošalje u svlačionicu, pokazavši mu direktan crveni karton. Škuletić jeste podigao nogu, ali se čini da nije ostvario kontakt sa protivničkim fudbalerom, koji je ipak iskoristio njegovu neopreznost, kao i neopreznost glavnog arbitra.

Domaćin uprkos tome što je bio brojčano inferioran uspeva da dođe do preokreta, strelac je bio Uludag u 66. minutu.

Uspeli su fudbaleri Genčlerbirligija da zadrže minimalnu prednost do kraja duela, pa su upisali nova tri boda.