20:56

Fudbaleri Galatasaraja brzo su preboleli poraz iz minulog kola.

EPA/STR
EPA/STR

Izabranici Fatiha Terima slavili su na svom stadionu, u duelu 23. kola, protiv Bursaspora sa čak 5:0 (2:0).

Poveli u u 11. minutu, strelac je na asistenciju Gerija Rodrigesa bio Bafetimbi Gomis.

Igrao se 38. minut, kada su gosti ostali sa igračem manje, crveni karton je dobio Trust-Ekong.

Pred kraj prvog dela igre, Gomis uzvraća uslugo reprezentativcu Zelenortskih ostrva, Rodriges pogađa za 2:0.

U nastavku, nakon samo četiri minuta igre, Aziz povećava prednost Galate, a "poker" nekih 20ak minuta kasnije kompletira Gomis svojim drugim golom, ovoga puta na asistenciju Belande.

Konačan rezultat u trećem minutu nadoknade postavlja Gomis, koji tako kompletira svoj het-trik, na drugu asistenciju Rodrigesa.

Gomisu je tako došao do 20. gola ove sezone i prvi je strelac turske Super Lige.

Galata se ovim trijumfom vratila na čelo tabele, imaju 47 bodova, jedan više od Bašakšehira, ali uz utakmicu više. Bursa 12. sa 20 bodova manje od današnjeg rivala.