TSL: Kiks Bašakšehira u Konji

nedelja 04.02.2018.
16:35

U okviru 20. kola turskog šampionata, aktuleni lider na tabeli nije uspeo da slavi.

Fudbaleri Istanbul Bašakšehira gostovali su ekipi Konjaspora, a meč je okončan rezultatom 1:1 (0:1).

Poveli su favorizovani gosti u 36. minutu, strelac je bio bivši fudbaler Arsenala, Mančester Sitija, Totenhema i Reala iz Madrida, Emanuel Adebajor.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi domaćin tek u sudijskoj nadoknadi vremena došao do boda.

Strelac izjednačujućeg gola bio je Slovenac Skubic u drugom minutu nadoknade.

Dva minuta kasnije je "pukao film" kapitenu gostiju Emreu Belozogluu, pa ga je sudija počastio sa dva žuta kartona i poslao ga u svlačionicu pre ostalih.

Na kraju remi po ukusu domaćina, Bašakšehir ostaje prvi sa 43 boda, ali imaju utakmicu više od Galatasaraja, koji ima dva boda manje. Konja pretposlednja sa 17 bodova, četiri manje od prvog tima iznad crte.