TSL - Jilmaz majstorijom približio Bešiktaš Ligi šampiona

ponedeljak 22.04.2019.
21:13

Fudbaleri Bešiktaša slavili su na gostovanju u okviru 29. kola turske Superlige.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Izabranici Senola Guneša slavili su na gostivanju u Sivasu sa 1:2 (1:1).

Poveli su gosti iz Istanbula u 31. minutu, strelac je bio reprezentativac Hrvatske Domagoj Vida.

Ipak, Sivaspor je došao do izjednačenja pred odlazak na odmor, igrao se 45. minut kada je Fuseni Dijabate, koji za domaći sastav igra kao pozajmljeni igrač Lestera, pobegao odbrani gostiju i matirao golmana Karijusa za 1:1.

Otišlo se na odmor sa tim rezultatom, da bi tek u finišu i to na fenomenalan način Bešiktaš došao do nove prednosti.

Igrao se 87. minut, kada je Burak Jilmaz izveo slobodan udarac sa preko 20 metara udaljenosti od gola Sivasa, uputio je snažan udarac, lopta je dobila čudnu putanju i prevarila golmana domaćeg sastava, koji je ostao ukopan, samo da bi lopta ušla u njegov ugao.

Sjajan gol, do kraja nije bilo promene rezultata, Bešiktaš je nastavio da se bori za drugo mesto, sada imaju tri boda manje od Galatasaraja, ali i šest manje od vodećeg Bašakšehira, pa ništa ne treba otpisati, do kraja je ostalo pet kola.

Dodajemo i da je Adem Ljajić proveo svih 90 minuta na terenu u dresu pobedničke ekipe.