TSL: Galatasaraj kiksnuo i prepustio čelo tabele gradskom rivalu

19:31

Fudbaleri Galatasaraja neočekivano su poraženi na gostovanju Kasimapaši.

EPA
EPA

Izabranici Fatiha Terima nisu uspeli da zadrže lidersku poziciju nakon 22. kola, kako su doživeli poraz na "Redžep Tajin Erdogan" stadionu u Istanbulu, bilo je 2:1 (1:1) za Kasimpašu.

Poveli su gosti u 37. minutu, strelac je za ekipu Galatasaraja bio Rodriges na asistenciju Rajan Donka.

Ipak, u trećem minutu nadoknade prvog dela igre, Dianje je precizno izveo udarac sa kreča i poravnao rezultat pred odmor.

U nastavku, igrao se 80. minutu, kada je Koita šokirao goste i doneo preokret domaćoj ekipi.

Do kraja nije bilo promene rezultata, ta je Kasimpaša upisala neočekivan trijumf.

Bašakšehir je nešto ranije danas slavio na gostovanju u Trabzonu (0:1), golom Emanuela Adebajora, pa je tako Galata pala na drugo mesto na tabeli, imaju dva boda manje od Bašakšehira nakon 22 odigrana kola. Kasimpaša je deveta, sa 29 osvojenih bodova, 15 manje od današnjeg rivala.