TSL - Bašakšehir u krizi, drugi poraz u poslednja tri kola, biće luda borba za titulu!

petak 26.04.2019.
23:25

Fudbaleri Istanbul Bašakšehira poraženi su na svom stadionu na otvaranju 30. kola turske Superlige.

ibfk.com.tr
ibfk.com.tr

Prvoplasirani tim na tabeli turskog šampionata, doživeo je poraz na svom "Fatih Terim" stadionu od Geztepea, gosti su slavili sa 0:2 (0:1).

Igrao se sedmi minut kada je Geztepe stigao do prednosti preko iskusnog Kameruna Džeroma.

Titi mu je majstorski petom ostavio loptu, bivšem napadaču brojnih klubova iz Engleske nije bilo teško da zatrese mrežu.

Postigao je Bašakšehir pogodak u finišu prvog dela, ali je on poništen nakon intervencije video asistenta (VAR), pa se na odmor otišlo sa 0:1 za Geztepe.

U nastavku je domaća ekipa sve karte bacila na napad, ali im se nije isplatilo, pukla je kontra u 85. minutu, napadač gostiju Kadah je pretrčao oko 50 metara sa loptom, da bi na kraju savladao Gunoka za 2:0.

Domaćem sastavu nije ostalo vremena da se vrati u meč, Geztepe je upisao trijumf koji bi mogao da mu obezbedi opstanak.

Što se tiče Bašakšehira, dominirali su većim delom ove sezone, ali su sada, u ključnom delu, u velikoj krizi.

U poslednja tri meča doživeli su dva poraza i imaju jedan remi, prvi su sa 62 boda, samo tri više od Galatasaraja i šest od Bešiktaša.