Triler u Firenci, biće buke oko VAR-a! Podela bodova na "Artemio Frankiju"!

• Autor: Stefan Matić

• 24. februar 2019.

• 22:44

Zavesu na nepotpuno 25. kolo Serije su spustili Fiorentina i Inter, u utakmici gde smo mogli videti čestu upotrebu VAR sistema.

Triler u Firenci, biće buke oko VAR-a! Podela bodova na
Fiorentina povela u prvom minutu, usledila kanonada "Neroazura", Murielova lepotica i gol Veretuta u 101. minutu dovoljno za podelu bodova na "Artemio Frankiju". Fiorentina 3:3 Inter.

Pakleno otvaranje utakmice na "Artemio Frankiju" gde smo videli dva gola u šest minuta i dve upotrebe VAR sistema.

Prvo su "Ljubičasti" stigli do vođstva autogolom De Fraja već u prvom minutu posle šuta Simeonea.

"Neroazuri" su ubrzo odgovorili, gol postiže Matias Vesino u 6. minutu ali na potvrdu je moralo da se sačeka pošto se sudija konsultovao sa VAR tehnologijom.

Posle par minuta gol je priznat i na snazi je rezultat 1:1.

Pokušao je i Brazilac Žerson u 40. minutu, ali šut igrača "Ljubičastih" završava van gola.

Potpuni preokret milanske ekipe donosi Mateo Politana sjajnim golom sa ivice šesnaesterca u 40. minutu.

Ubrzo zatim je mogao do gola i Ivan Perišić, ali je krilo "Neroazura" zamalo bilo neprecizno te se na pauzu otišlo sa minimalnom prednošću gostiju.

U 51. minutu posle konsultacije sa VAR tehnologijom glavni sudija meča Rozario Piso je dosudio jedanaesterac za Inter.

Perišić je bio siguran u realizaciji najstrože kazne i udvostručio prednost gostiju iz Milana.

U 61. minutu Biragi je postigao prelep gol, ali na nesreću po "Ljubičaste" još jednom je VAR intervenisao i poništio ovaj gol.

Ovo je bio dan za prelepe golove, Luis Muriel iz slobodnjaka je vratio "Ljubičaste" u igru i prepolovio prednost Intera. 2:3 74. minut!

Umalo na drugoj strani da odmah odgovori Vesino, bivši igrač Fiorentine je bio blizu svog drugog gola na utakmici.

Glavni sudija meča je dosudio penal za domaćine u 100. minutu meča posle gledanja VAR-a, D'Ambrozio je igrao rukom. Veretut je preuzeo odgovornost i doneo bod "Ljubičastima"!

Ovim rezultatom se i završio večerašnji duel u Firenci.

Fiorentina 3:3 Inter

Nikola Milenković nije nastupio na večerašnjoj utakmici, Pioli ga je odmarao za polufinale Kupa Italije protiv Atalante u sredu.